تبلیغات
فضانوردان چگونه در فضا مسواک می‌زنند؟
ارسال در: 1392/01/22-10:43
ساده‌ترین کارهایی که انسانها در زمین انجام می‌دهند، از گرفتن ناخن تا درست کردن یک ساندویچ، در شرایط بی‌وزنی فضا بسیار سخت‌تر است.

ساده‌ترین کارهایی که انسانها در زمین انجام می‌دهند، از گرفتن ناخن تا درست کردن یک ساندویچ، در شرایط بی‌وزنی فضا بسیار سخت‌تر است.

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، کریس هادفیلد، فرمانده کانادایی ایستگاه فضایی بین‌المللی از زمان ورود خود به این مدارگرد تا کنون با ارسال فیلم‌ها و تصاویر زیاد به درک بهتر مردم زمین از شرایط فضا و چگونگی انجام برخی از ساده‌ترین کارهای روزانه کمک کرده است.

هادفیلد در جدیدترین فیلم خود از ایستگاه فضایی به پاسخگویی به یک سوال بسیار مهم پرداخته و آن اینکه چگونه فضانوردان بدون کثیف کردن ایستگاه در آن مسواک می زنند؟

این فضانورد کانادایی در یک فیلم ضبط شده اظهار می‌کند: ما در ایستگاه آب جاری نداریم. در ایستگاه شیر آب و همچنین سینک برای جریان آب به درون لوله برای خروج وجود ندارد.

هادفیلد در این فیلم به نمایش چگونگی شست‌وشوی دندانها توسط فضانوردان در ایستگاه فضایی پرداخته است. وی از یک کیسه آب مقداری آب در فضا ریخته و قطرات شناور را با یک مسواک می‌گیرد تا بخوبی مرطوب شود. او پس از قرار دادن خمیر دندان بر روی مسواک آن را درون دهان خود قرار داده و کاملا دندانهای خود را تمیز می‌کند.

وی در ادامه می‌گوید: دهان من اکنون پر از خمیر دندان است و نمی‌توانم آنرا بیرون بریزم بنابراین باید آنرا قورت بدهم. خمیردندان کشنده نبوده و قابل خوردن است.

وی در ادامه در حالیکه مسواک خود را با مقداری آب که در دهان خود ریخته، می‌شوید، می‌گوید: در فضا باید خمیردندان را بخورید.

هادفیلد در مجموعه فیلمهای قبلی خود به ساخت ساندویچ کره بادام‌زمینی و عسل، نمایش شستشوی دستها و گرفتن ناخن در فضا پرداخته است.

وی یکی از شش فضانورد حاضر در ایستگاه فضایی در ماموریت اکسپدیشن 35 است. هادفیلد اولین فرمانده کانادایی ایستگاه بوده و به همراه دو فضانورد آمریکایی و سه روس سکنه این آزمایشگاه مداری را تشکیل می‌دهند.


منبع :isna.ir
تلوزیون
نظرات ارسالی:
 
فاطمه تیموری
1393/01/28   5:19:00 AM
فضانورد گرامی: آب و مواد اضافی ناشی از مسواک را می خوری ،با ادرار و مدفوع چه می کنی؟

مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید