تبلیغات
گزارش کنفرانس آلودگی نوری- اسلوواکی
ارسال در: 1392/02/15-05:01
کنفرانس آلودگی نوری که مدت زیادی بود شاهد برپایی و گردهم‌آیی محققان آن از سراسر دنیا نبودیم در ابتدای سال 1392 شمسی از 25 تا 28 فروردین برابر با 18- 15 آوریل در شهر اسمولنیس در کشور اسلوواکی برگزار شد.
حامد میرزا خلیل http://www.lightpollution.ir
کنفرانس آلودگی نوری که مدت زیادی بود شاهد برپایی و گردهم‌آیی محققان آن از سراسر دنیا نبودیم در ابتدای سال 1392 شمسی از 25 تا 28 فروردین برابر با 18- 15 آوریل در شهر اسمولنیس در کشور اسلوواکی برگزار شد. این کنفرانس در چهار روز و در قلعه‌ای مجلل و زیبا که در اختیار موسسه نجومی آکادمی علوم اسلوواکی قرار داشت، برپا گردید. 
در ابتدای این روز دکتر Kocifaj  و دکتر Aubéبه ایراد سخنرانی افتتاحیه پرداختند و آقای Sébastien Giguèr از کانادا اولین ارائه خود را  با عنوان «مقدمه ای بر آلودگی نوری» به مدت 20 دقیقه انجام دادند. در پایان روز اول که تا ساعت 17 به طول انجامید شش مقاله ارائه گردید که مهمترین آن مقاله آقای دکتر Miroslav Kocifaj از اسلوواکی تحت عنوان «مدلسازی تشعشعات و وارونگی چند زاویه ای و چند طیفی داده های آسمان شب» به مدت 35 دقیقه بود. 

در روز دوم کنفرانس نیز دوازده مقاله ارائه گردید که از بین اینان دو مقاله از آمریکا با عنوان «انتشار نور و اثر آن بر درخشندگی آسمان»و از اتریش با عنوان «تاثیر طیف منبع نور بر انتشار آن در آسمان تاب» از اهمیت بالایی برخوردار بود. در این روز مقالاتی از کشورهای هلند، اسپانیا، ترکیه و آمریکا ارائه شد.  
در روز سوم 19 مقاله از کشورهای آلمان، فرانسه، اسلوواکی، ایرلند، اسپانیا، آمریکا، هندوستان، ایران و کانادا ارائه گردید که عمدتن در خصوص اندازه گیری میزان آلودگی نوری در این کشورها بود و البته مقاله اینجانب از ایران در خصوص تعریف جدیدی از آلودگی نوری در ایران بود که مورد توجه بسیاری از شرکت کنندگان قرار گرفت و موجب سوالات بسیاری گردید. 
روز آخر کنفرانس که  از ساعت 8:20 دقیقه صبح شروع گردید جمعن 5 مقاله ارائه شد که مهمترین آن مقاله آقای دکتر Christopher Kyba از کشور آلمان در خصوص «منبع جدید داده‌های آسمان تاب» بود. در ساعت 10:30 دقیقه آقایان Kocifaj  و Aubé به جمع بندی و نتیجه گیری کنفرانس پرداختند و با همفکری و نظر موافق تمامی شرکت کنندگان تاریخ بعدی کنفرانس دو سال بعد یعنی در سال 2015 در کانادا، تعیین شد. 
از نکات مثبت این کنفرانس حس دوستانه اعضای شرکت کننده با یکدیگر بود که به نظر می رسید همدیگر را عضو یک آسمان واحد می دانند و مشتاق شنیدن حرف‌های شما و دانستند وضعیت آلودگی نوری و نوع فعالیت‌هاو پژوهش‌های شما بودند. 
گزارش تصویری آن را می‌توانید در زیر مشاهده نمایید. 
گزارش از سیدحامد میرزاخلیل
 
Image
کنفرانس آلودگی نوری-اسلوواکی
Image
کنفرانس آلودگی نوری-اسلوواکی
Image
کنفرانس آلودگی نوری-اسلوواکی
Image
ارائه مقاله ای از هنگ کنگ
Image
کنفرانس آلودگی نوری-اسلوواکی
Image
دکتر Aubé در حال ارائه مقاله
Image
کنفرانس آلودگی نوری-اسلوواکی
Image
از راست دکتر Kocifaj مدیر و هماهنگ کننده کنفرانس از اسلوواکی
Image
عکس دست جمعی طرفداران آسمان تاریک در کنفرانس آلودگی نوری-اسلوواکی
Image
محل کنفرانس - اسلوواکی، اسمولنیس
Image
نمایی از شهر اسمولنیس از بالای برج قلعه
Image
برج قلعه
Image
نمایی از شهر اسمولنیس از بالای برج قلعه
Image
نمایی از قلعه - محل برپایی کنفرانس
Image
نمایی دوری از قلعه - محل برپایی کنفرانس
Image
خیابان های شهر اسمولنیس دومین شهر بزرگ اسلوواکی
Image
نمای شب شهر اسمولنیس
Image
نمای شب شهر اسمولنیس
 
 
منبع :http://www.lightpollution.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید