تبلیغات
گونه‌ی جدیدی از ستاره‌های متغیر کشف شد
ارسال در: 1392/03/24-10:40
منجمان با استفاده از تلسکوپ ۱/۲ متری سویسی اویلر واقع در رصدخانه‌ی لاسیلا شیلی موفق به کشف گونه‌ی جدیدی از ستاره‌های متغیر شده‌اند.

منجمان با استفاده از تلسکوپ ۱/۲ متری سویسی اویلر واقع در رصدخانه‌ی لاسیلا شیلی موفق به کشف گونه‌ی جدیدی از ستاره‌های متغیر شده‌اند. این کشف بر اساس تغییرات جزیی در شدت نور ستاره‌های یک خوشه‌ی ستاره‌ای به سرانجام رسید. این رصدها ویژگی‌های ناشناخته‌ی تازه‌ای از ستاره‌های متغیر را آشکار کرده‌اند و باعث به‌چالش کشیدن نظریه‌ها کنونی شده‌ است و این پرسش را ایجاد می‌کند که منشاء متغیرها چیست؟

سویسی‌های به ساختن قطعات بسیار دقیق فناوری‌ مشهورند. اکنون یک تیم سویسی از رصدخانه‌ی ژنو در طول چندین سال٬  با کمک تلسکوپ نسبتاً کوچک ۱/۲ متری خود به دقتی بی‌نظیر در یک پروژه‌ی رصدی دست یافته‌اند. آن‌ها موفق شده‌اند با اندازه‌گیری دقیقه‌ی تغییرات روشنایی ستاره‌٬ دسته‌ی جدیدی از ستاره‌های متغییر را آشکار کنند.

میزان دقت این پژوهش حدوداً دوبار بهتر از پژوهش‌های مشابه با تلسکوپ‌های دیگر است و درواقع آن‌قدر دقیق بوده که این تغییرات جزیی را برای نخستین بار آشکار کرده است... ادامه‎ی خبر 

منبع: وب‌سایت کانوتنظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید