تبلیغات
عکسی متفاوت از هلال ماه
ارسال در: 1392/05/15-15:26
این عکس که در تاریخ۳۱جولای۲۰۱۱توسط فضانوردان آی اس اس گرفته شده است،درواقع از لایه تروپوسفر تا ماگنتوسفر را نشان می دهد هرچند دانشمندان مرزی برای لایه آخر قائل نیستند.

 این عکس که در تاریخ۳۱جولای۲۰۱۱توسط فضانوردان آی اس اس گرفته شده است،درواقع از لایه تروپوسفر تا ماگنتوسفر را نشان می دهد هرچند دانشمندان مرزی برای لایه آخر قائل نیستند.آنچه که این عکس را زیبا کرده علاوه بر لایه های مختلف جوزمین وجود هلال ماه (رمضان1432)به همراه پدیده زمین تاب است که انسان بایک شیدایی خاصی میتواند برای مدتی به این عکس خیره شود.
نزدیک به سطح زمین،درحشش نارنجی_قرمز ،پایین ترین وپرچگال ترین لایه جو(تروپوسفر) رانشان می دهد که ما در این لایه زندگی می کنیم.لایه مایل به قهوه ای ،نشانه لبه فوقانی تروپوسفر است که به نام تروپوپوز شناخته می شود.رنگ یکدست خاکستری و سفید شیری به احتمال زیاد یک برشی از لایه استراتوسفر وشاید مخلوطی از ابرهای شب تاب(ناکتی لوسنت)باشد.لایه های بعدی اتمسفر ،مزوسفر ،ترومسفر و اگزوسفر است.تنوع رنگها به خاطر این است که گازهای غالب و ذرات در هر لایه بعنوان یک منشور عمل می کنندو رنگ خاصی از نور را بیرون می دهند.ابزارآلات حمل شده در ماهواره ها وشاتل فضایی به دانشمندان این اجازه را داده اندکه به بررسی ویژگی های لایه اوزن و تاثیر آئروسلها در تغییرات آب وهوا بپردازند.ضمنا این عکس با دوربین نیکون دی 3 اس وبا لنز 400میلی متر تهیه شده است.   

نظرات ارسالی:
 
نیما
1392/05/17   6:16:00 PM
خیلی قشنگه..

مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید