تبلیغات
گزارش روز دوم مدرسه تابستانی نجوم
ارسال در: 1392/05/24-09:12
در این کارگاه پارامترهایی ذکر و برای فعالیت‌های آینده پیشنهاد شد که فعالیت‌های حرفه‌ای محسوب می‌شوند.
روز دوم مدرسه تابستانی به کارگاه تخصصی بارش‌های شهابی و با تدریس استاد حسن‌زاده آغاز شد. در این کارگاه پارامترهایی ذکر و برای فعالیت‌های آینده پیشنهاد شد که فعالیت‌های حرفه‌ای محسوب می‌شوند. ضمن اینکه در این کارگاه، شهاب‌های رصد شده در شب قبل نیز مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت.
بعد از نماز، ناهار و استراحت، مجموعه سخنرانی‌هایی در خصوص فرآیند رصد ارائه گردید. نخست آقای پرو در مورد نحوه کار با TheSky6 آموزش لازم را دادند و سپس آقای رکنی در یک سخنرانی حدود ۲.۵ ساعته فرآیند رصد و دیتاگیری را به صورت مفصل در اختیار شرکت کنندگان قرار دادند. در حین سخنرانی آقای رکنی، به مناسبت تولد آقای حسن‌زاده یکی از اساتید دوره، شرکت کنندگان در طی مراسمی این زادروز را گرامی داشتند. در برنامه بعدی خانم دکتر ذاکرین سخنرانی به زبان انگلیسی با عنوان تحول ستارگان ارائه دادند. پس از صرف شام، یازده نفر از شرکت کنندگان طبق برنامه قبلی و در دو گروه در رصدخانه مرکز فضایی البرز با فرآیند رصد و دیتاگیری به صورت عملی آشنا شدند.
این مدرسه تابستانی در حال حاضر در محل مرکز فضایی البرز در ماهدشت کرج در حال برگزاری است.


 منبع :iota-me.com
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید