تبلیغات
گزارش روز پنجم مدرسه تابستانی نجوم
ارسال در: 1392/05/27-08:59
روز پنجم و پایانی نخستین مدرسه تابستانی نجوم با کارگاه کاهش اطلاعات و تحلیل منحنی نوری ستارگان متغیر آغاز شد و پس از نماز، ناهار و استراحت با سخنرانی‌های شرکت کنندگان همراه بود.
روز پنجم و پایانی نخستین مدرسه تابستانی نجوم با کارگاه کاهش اطلاعات و تحلیل منحنی نوری ستارگان متغیر آغاز شد و پس از نماز، ناهار و استراحت با سخنرانی‌های شرکت کنندگان همراه بود. خانم حسینی با موضوع ستارگان نوترونی، خانم خاکپاش با موضوع تلسکوپ‌های رادیویی، آقای عبداللهی با موضوع پسماندهای فضایی، آقای چگینی با موضوع رصد دنباله‌دارهایی با قدر بالا،  آقای بوجاری با موضوع فیزیک نور، خانم صدرائی با مضوع تحصیل نجوم در دانشگاه ازمیر، خانم جعفری با موضوع آلودگی نوری و روش‌های سنجش آن، خانم طهماسبی در خصوص هیگز، آقای سوهانی، خانم عقیلی‌زاده در خصوص سیستم‌های انرژی خورشیدی، هر کدام در حدود ۲۰ دقیقه ارائه شد.
 
آخرین سخنرانی مدرسه تابستانی در خصوص پسماندهای فضایی و اجرام نزدیک به زمین توسط آقای مهندس رکنی اجرا شد. در پایان مدرسه تابستانی یک فیلم از لحظات زیبای مدرسه توسط خانم‌ها آقانور و رنجبر تهیه شده بود، که با استقبال شرکت کنندگان پخش شد.
براساس شیوه‌نامه‌ی علمی-اجرایی دپارتمان‌های IOTA/ME‌ کسانی می‌توانند به عضویت دپارتمان‌ها پذیرفته شوند که در یکی از دوره‌های آموزشی برگزار شده توسط IOTA/MEشرکت کرده باشند.
 
مدرسه تابستانی نجوم ۱۳۹۲ توسط IOTA/ME و سازمان فضایی ایران و همچنین IAU OAD برگزار شد. حامیان رسانه‌ای این دوره وبگاه پارس اسکای و مرکز نجوم آوااستار بودند.
 
لازم به ذکر است آکادمی IOTA/ME در اواسط اسفندماه امسال برگزار خواهد شد. در آکادمی IOTA/ME روی یک موضوع از نجوم متمرکز شده و علاقمندان آموزش می‌بینند.
 
www.iota-me.com
منبع :iota-me.com
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید