تبلیغات
کاوشگر جدید ناسا به ماه می‌رود
ارسال در: 1392/06/13-09:39
ماموریت بعدی ناسا به ماه که یک فضاپیمای رباتیک با ماموریت بررسی غبار ماه و جو رقیق آن بوده، قرار است در هفته جاری به فضا ارسال شود.

ماموریت بعدی ناسا به ماه که یک فضاپیمای رباتیک با ماموریت بررسی غبار ماه و جو رقیق آن بوده، قرار است در هفته جاری به فضا ارسال شود.

، «کاوشگر محیط غبار و جو ماه(LADEE)» قرار است سفر خود به این قمر را در روز جمعه(15 شهریور) در ساعت 3:27 به وقت گرینویچ بر روی یک موشک مینیاتور 5 آغاز کند.

این اولین پرواز موشک مینیاتور 5 محسوب می‌شود.

LADEE به بررسی جو ماه برای نشانه‌های غبار این قمر پرداخته که ممکن است دلیل درخشش افق ماه باشد که فضانوردان ماموریت آپولو پیش از طلوع آفتاب مشاهده کرده بودند. دانشمندان بر این تصورند که این درخشش اسرارآمیز ممکن است توسط غبار باردار در بالای سطح ماه ایجاد شده باشد.

کاوشگر جدید ناسا همچنین از تجهیزات خود برای بررسی جو ماه موسوم به اگزوسفر مرز سطح استفاده خواهد کرد. بسیاری از قمرها، سیارات و برخی از سیارکهای بزرگ از این نوع جو برخوردارند که آن را به رایج‌ترین نوع جو در منظومه شمسی تبدیل کرده است.

بررسی جو این نزدیک‌ترین همسایه زمین می‌تواند به دانشمندان در درک بیشتر از طبیعت جوهای سایر اجرام منظومه شمسی از جمله ناهید کمک کند.

کاوشگر LADEE پس از پرتاب یک سفر 30 روزه تا مدار نهایی خود به دور ماه پیش رو خواهد داشت. این سفر می‌تواند در مدت کوتاهتری انجام بگیرد اما به میزان سوخت بیشتری نیاز خواهد داشت. سوخت این فضاپیما باید حفظ شود تا بتواند ماموریت علمی 100 روزه را اجرا کند.

این کاوشگر در مدار نسبتا پائینی قرار خواهد گرفت و از آنجایی که گرانش ماه موجدار است، LADEE به میزان قابل نوجهی از سوخت برای ثابت ماندن در مدار خود نیاز خواهد داشت.

منبع :isna.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید