تبلیغات
موشک کم‌هزینه ژاپن به مدار زمین پرتاب شد
ارسال در: 1392/06/24-07:34
نخستین موشک نسل جدید ژاپن با امید ارزان تر کردن سفرهای فضایی به مدار زمین پرتاب شده است.
نخستین موشک نسل جدید ژاپن با امید ارزان تر کردن سفرهای فضایی به مدار زمین پرتاب شده است.
بنا بر اعلام سازمان فضایی ژاپن، موشک اپسیلون بعدازظهر شنبه از جنوب غربی این کشور به فضا پرتاب شد.موشک اپسیلون که ۳۷ میلیون دلار هزینه دارد، به لحاظ اندازه و قیمت، نصف نسل قبلی موشک های ژاپن است.این موشک از هوش مصنوعی برای فعالیت هایی مانند بررسی ایمنی خود بهره می گیرد.

موشک اپسیلون در نخستین ماموریت خود یک تلسکوپ فضایی را برای رصد سیاراتی مانند زهره، مریخ و مشتری به مدار زمین منتقل کرد.این تلسکوپ با موفقیت در ارتفاع یک هزار کیلومتری در مدار زمین قرار گرفته است.پرتاب نسل پیشین موشک های ژاپن که M-5 نام داشتند، به علت هزینه بالا از سال ۲۰۰۶ متوقف شد.موشک اپسیلون به خاطر مجهز بودن به هوش مصنوعی برای پرتاب تنها به هشت نفر خدمه نیاز دارد ولی ۱۵۰ نفر در پرتاب موشک های M-5 شرکت داشتند.

منبع :bbc
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید