تبلیغات
سه سیارک برای میزبانی فضانوردان تا 2021 نامزد شدند
ارسال در: 1392/06/24-10:00
ناسا فهرستی از سیارک‌های منتخب برای انجام مأموریت شکار یک سیارک و کشیدن آن به مدار ماه را اعلام کرد.

در پروژه رباتیک شکار سیارک ناسا، سنگ فضایی با عرض هفت متر با استفاده از یک فضاپیمای رباتیک شکار شده و به مدار ثابت ماه منتقل می‌شود.

با قرار گرفتن سیارک در این مدار، فضانوردان می‌توانند تا سال 2021 میلادی از طریق سیستم پرتاب فضایی (SLS) و با کمک کپسول فضایی اوریون به سیارک سفر کرده و تحقیقات خود را بر روی آن آغاز کنند.

پیش از این فهرستی شامل 14 سیارک بالقوه مناسب برای اجرای این پروژه توسط محققان شناسایی شده بود و ناسا از بین این سیارک ها، سه گزینه مناسب تر را انتخاب کرد.

«پاول کوداسی» از محققان ارشد دفتر برنامه اشیاء نزدیک به زمین ناسا تأکید می‌کند: فرصت کافی برای تعیین اندازه دقیق تمامی 14 سیارک نداشتیم و با انتخاب این سه سیارک، تحقیقات تکمیلی در خصوص آنها طی سال 2014 میلادی انجام خواهد شد.

در صورت نتیجه بخش بودن تحقیقات، مناسب‌ترین گزینه برای نخستین سفر اکتشافی فضانوردان به یک سیارک تا سال 2016 میلادی تعیین خواهد شد.

بودجه اولیه تحقیقات 100 میلیون دلار و بودجه کلی پروژه 2.6 میلیارد دلار تعیین شده است؛ ناسا تاکنون بیش از 400 طرح تحقیقاتی برای مأموریت شکار سیارک ها دریافت کرده است.

منبع :isna.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید