تبلیغات
گردش ستارگان شمالی
ارسال در: 1392/06/24-10:16
ستاره های شمال آسمان گرداگرد ستاره قطبی در حال گردشند.
ستاره های شمال آسمان گرداگرد ستاره قطبی در حال گردشند.
حرکت ارام آسمان در شب و روز و اجرام آن با چشم قابل درک نیست. این حرکت به قدر آرام است که باید دقایقی خیره به آسمان نگاه کنیم و با نشانی زمینی متوجه حرکت آرام آرام اجرام باشیم. اگر در شب و روز به حرکت ماه و خورشید و سیارات و ستارگان آسمان توجه کنید حرکت آنها از سمت شرق به غرب را احساس خواهید کرد. این حرکت البته ظاهری است. یعنی این زمین است که میچرخد و اجرام آسمانی هم خلاف حرکت زمین به دور ما به صورت ظاهری در گردشند.
ماه اما حرکتی معکوس هم دارد ماه علاوه بر این که به صورت ظاهری از جایی به جای دیگر آسمان منتقل میشود اما به صورت طبیعی به دور زمین هم میچرخد. این چرخش خلاف حرکت ظاهری است که در آسمان انجام میدهد. به همین خاطر است که ما هر روز ماه را تا پیش از ماه شب 14 در حال قطور شدن و پر نور شدن میبینیم.
 اگر دوربین عکاسی را درشب به سمت شمال آسمان نشانه روید و یک عکس با زمان چند دقیقه ای از این منطقه بگیرید حرکت کمانی ستارگان آسمان شب به دور یک ستاره را خواهید دید. این ستاره همان ستاره شمالی یا ستاره قطبی است.
در این عکس که طی بیش از ده دقیقه از آسمان شب گرفته شده است حرکت آرام ستارگان شمالی دور ستاره قطبی را میبینید. این تصویر در کویر خواف عکاسی شده است.
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید