تبلیغات
300 هزار کهکشان در بزرگترین کاتالوگ کهکشانی جهان
ارسال در: 1392/07/06-15:52
بیش از 83 هزار دانشمند شهروند داوطلب در تلاش برای کمک به یادگیری بیشتر در مورد جهان به فهرست‌بندی اطلاعات در مورد بیش از 300 هزار کهکشان کمک کرده‌اند.

بیش از 83 هزار دانشمند شهروند داوطلب در تلاش برای کمک به یادگیری بیشتر در مورد جهان به فهرست‌بندی اطلاعات در مورد بیش از 300 هزار کهکشان کمک کرده‌اند.

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، پروژه Galaxy Zoo 2 دومین مرحله از یک تلاش منبع‌یابی جمعیتی برای دسته‌بندی کهکشان‌های جهان است.

به گفته محققان، رایانه‌ها در اندازه‌گیری خودکار خصوصیاتی همچون اندازه و رنگ کهکشان‌ها خوب عمل می‌کنند اما خصوصیات چالش برانگیزتر مانند اندازه و ساختار در حال حاضر تنها با چشم انسانی قابل تعیین است.

یک گروه بین‌المللی از محققان به رهبری دانشگاه مینه‌سوتا به تازگی فهرستی از این داده‌های کهکشانی منتشر کرده است.

این فهرست 10 برابر بزرگتر از فهرست‌های مشابه قبلی بوده و به طور آنلاین در سایت data.galaxyzoo.org در دسترس است.

به گفته محققان، آنها برای اولین بار توانسته‌اند این میزان اطلاعات را در مورد جمعیت کهکشانها جمع‌آوری کنند.

در تاریخ فوریه 2009 تا آوریل 2010 بیش از 83 هزار داوطلب پروژه Galaxy Zoo 2 از سراسر جهان به بررسی تصاویر آنلاین جمع‌آوری شده توسط تلسکوپ اسلوان پرداختند.

آنها به سوالات در مورد کهکشانها از جمله امکان مارپیچی بودن آنها، تعداد بازوهای موجود در این شکل مارپیچی یا برخورداری آنها از میله‌های کهکشانی که نشانگر تراکم ستاگان بوده، پاسخ دادند.

هر تصویر 40 تا 45 بار برای اطمینان از دقت آن دسته‌بندی شد. بیش از 16 میلیون دسته‌بندی از بیش از 300 هزار کهکشان جمع‌آوری شد که نشان‌دهنده حدود 57 میلیون کلیک رایانه است.

این داده‌ها در Monthly Notices of the Royal Astronomical Society منتشر شده است.

منبع :isna.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید