تبلیغات
الحاق موفق دومین فضاپیمای خصوصی به ایستگاه فضایی بین‌المللی
ارسال در: 1392/07/08-12:09
جدیدترین فضاپیمای ناسا روز گذشته(دوشنبه) پس از یک هفته تاخیر به ایستگاه فضایی بین‌المللی ملحق شد و بیش از نیم تن غذا و تدارکات را برای فضانوردان حاضر در آن منتقل کرد.

جدیدترین فضاپیمای ناسا روز گذشته(دوشنبه) پس از یک هفته تاخیر به ایستگاه فضایی بین‌المللی ملحق شد و بیش از نیم تن غذا و تدارکات را برای فضانوردان حاضر در آن منتقل کرد.

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با این اتصال نرم، شرکت اوربیتال ساینس به دومین شرکت خصوصی تبدیل شده که چنین پرواز با مسافت زیادی را انجام می‌دهد.

فضانوردان ایستگاه از بازوی بزرگ این مدارگرد برای گرفتن کپسول سیگنوس در زمانی که هر دو خودرو در ارتفاع 410 کیلومتری اقیانوس هند قرار داشتند، استفاده کردند.

شرکت اوربیتال ساینس روز 18 سپتامبر (27 شهریور) فضاپیمای سیگنوس را در یک پرواز آزمایشی به فضا پرتاب کرد. این کپسول قرار بود یکشنبه گذشته(31 شهریور) به ایستگاه ملحق شود اما بدلیل داده‌های اشتباه ناوبری متوقف شد.

پس از رفع مشکل توسط یک نرم‌افزار، سیگنوس مجبور شد برای مدت بیشتری منتظر بماند تا فضاپیمای سرنشین‌دار سیوز بتواند سه سکنه جدید ایستگاه را در روز پنج‌شنبه(چهارم مهر) به آن منتقل کند.

ورود موفقیت‌آمیز این کپسول به ایستگاه بدین معنی است که شرکت خصوصی اوربیتال ساینس می‌تواند قرارداد 1.9 میلیارد دلاری خود با ناسا را برای مجموعه‌ای از انتقالهای سیگنوس ادامه دهد. پرواز بعدی این کپسول برای ماه ژانویه 2014 برنامه‌ریزی شده است.

برخلاف فضاپیمای دراگون اسپیس‌ایکس که قادر به ورود مجدد به زمین است، سیگنوس در زمان سقوط در جو از بین می‌رود.

منبع :isna.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید