تبلیغات
اعلام برنامه های سازمان فضایی ایران در هفته جهانی فضا
ارسال در: 1392/07/10-10:51
دبیر هفته جهانی فضا از برگزاری مراسم هفته جهانی فضا از تاريخ 12 تا 18 مهرماه سال جاری در کشور خبر داد و گفت: فاصله بين چهارم اکتبر سالگرد پرتاب اولين ماهواره به فضا و سرآغاز ورود انسان به فضا در سال 1957 و دهم اکتبر سالگرد قانون مند شدن بهره برداری ا

دبیر هفته جهانی فضا از برگزاری مراسم هفته جهانی فضا از تاريخ 12 تا 18 مهرماه سال جاری در کشور خبر داد و گفت: فاصله بين چهارم اکتبر سالگرد پرتاب اولين ماهواره به فضا و سرآغاز ورود انسان به فضا در سال 1957 و دهم اکتبر سالگرد قانون مند شدن بهره برداری از فضای ماورای جو از سوی سازمان ملل متحد به عنوان "هفته جهانی فضا" نامگذاری شده است شعار امسال هفته جهانی فضا، " کاوش در مریخ،کشف زمین " انتخاب شده است.دکتر منوچهر امیرفیروزکوهی گفت: از ابتدای نامگذاری هفته جهانی فضا، جمهوری اسلامی ايران به عنوان يک کشور فعال در اين حوزه همه ساله با تدارک برنامه های متنوع در جهت اهداف تعريف شده برای اين مناسبت حرکت نموده و سازمان فضايي ايران وظيفه هماهنگی و سازماندهی برنامه های متناسب با اين هفته را در سراسر کشور عهده دار شده و تلاش نموده است تا گروههای مختلف مخاطبين را تشويق و ترغيب به فراگيری و آشنايي با فوايد فناوری فضايي نمايد.

امیرفیروزکوهی افزود: امسال نيز کميته هفته جهانی فضا با مشارکت کارشناسان و فعالان حوزه فناوری فضايي از دانشگاهها، مؤسسات آموزشی، انجمن های علمی – تخصصی در سازمان فضايي ايران تشکيل و اقدام به تدارک برنامه های آموزشی در سطوح مختلف تخصصی و عمومی نموده است. آنچه که امروز به عنوان برنامه های هفته جهانی فضا در ادامه مطرح می شود تنها بخشی از برنامه های در دست اجراست و لازم به ذکر است که علاقه مندان در سراسر کشور با حمايت و پشتيبانی سازمان فضايی ايران اقدام به برگزاری برنامه های آموزشی و ترويجی می نمايند.

مدیرکل دفتر رياست و روابط عمومی سازمان فضايي ايران در پايان اين نکته را خاطر نشان ساخت که : اين هفته فرصتی است برای اينکه اعلام کنيم فضا، ميراث مشترک همه بشريت است و اينکه همه ملت ها می توانند برای استفاده صلح آميز از فضای ماوراء جو به فضا دست يابند.

وی برنامه های هفته جهانی فضا را در دو بخش علمی و تخصصی و نيز برنامه های عمومی و ترويجی به شرح ذيل اعلام و از علاقه مندان دعوت کرد تا فعالانه در اين برنامه ها شرکت نمايند. بازديد از آسمان نما، برگزاري نمايشگاه هايي در زمينه فضا در مدارس و مسابقه نقاشي، مقاله نويسي، ساخت ماكت و طرح ها و ايده هاي جديد در امور فضايي، برگزاری سمینار و همایش های علمی و ... را از برنامه هاي اين هفته ذكر كرد و افزود: همايش سمينار مركز طراحي و توسعه سامانه هاي فضايي ،همایش مروري بر دستاوردهاي يك سال گذشته سنجش از دور سازمان فضايي ايران، همایش علوم و اكتشافات فضايي، همايش امنيت فضا از منظر پدافند غیرعامل، همايش توسعه ايستگاه هاي زميني از نگاه هدايت و كنترل، همایش آشنايي با عملكرد سيستم هاي VSAT، همايش فناوران فضايي، همایش های دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر و دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی و برنامه های متنوعی در شهرهای اصفهان، تبریز و شیراز از ديگر برنامه هاي درنظر گرفته شده براي هفته جهاني فضا در ايران است.
   

جدول برنامه هاي هفته جهاني فضا

ايام هفته

عنوان برنامه

زمان

مكان

 

شنبه 13/7/1392

افتتاحيه

9-12

سالن آمفي تئاتر پژوهشگاه فضايي

 

يكشنبه 14/7/1392

سمينار مركز طراحي و توسعه سامانه هاي فضايي

 

سالن آمفي تئاتر پژوهشگاه فضايي

 

همايش پژوهشكده مكانيك

9-13

دانشگاه شیراز

 

دوشنبه 15/7/1392

مروري بر دستاوردهاي يك سال گذشته سنجش از دور سازمان فضايي ايران

9-14:30

سالن آمفي تئاتر پژوهشگاه فضايي

 

همايش پژوهشكده حمل و نقل فضايي

9-12

پژوهشكده حمل و نقل فضايي

 

 

 

 

 

همايش پژوهشكده مواد و انرژي

8-22

اصفهان

 

همايش امنيت فضا

9-13

پژوهشكده سامانه هاي ماهواره

 

همايش دانشجويي

9-16

دانشگاه صنعتي اميركبير

 

سه شنبه 16/7/1392

علوم و اكتشافات فضايي

9-14

پژوهشكده سامانه هاي ماهواره

 

شناخت فضا برای حفظ زمین

9-16

پژوهشكده سامانه هاي فضانوردي

 

استفاده از فناوری سنجش از دور در پروژه های هواشناسی و زمین شناسی

9-16

سازمان هواشناسي ايران

 

همايش توسعه ايستگاه هاي زميني از نگاه هدايت و كنترل

9-16

سالن آمفي تئاتر پژوهشگاه فضايي

 

چهارشنبه
 17/7/1392

همايش دانشجويي

9-16

دانشگاه خواجه نصيرالدين طوسي

 

آشنايي با عملكرد سيستم هاي VSAT

8-16:30

سالن آموزش پژوهشگاه فضايي ايران

 

همايش فناوران فضايي

9-16

پژوهشكده سامانه هاي ماهواره

 

 

منبع :isa.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید