تبلیغات
بزرگ‌ترین پروژه اخترشناسی جهان تکمیل شد
ارسال در: 1392/07/13-09:15
آخرین آنتن مجموعه شصت و شش تایی تلسکوپ رادیویی آلما در ارتفاعات 4800 متری صحرای آتاکامای شیلی تحویل داده شد تا دقیق‌ترین مشاهدات از ضعیف‌ترین پرتوهای عالم انجام بگیرد.
آخرین آنتن مجموعه شصت و شش تایی تلسکوپ رادیویی آلما در ارتفاعات 4800 متری صحرای آتاکامای شیلی تحویل داده شد تا دقیق‌ترین مشاهدات از ضعیف‌ترین پرتوهای عالم انجام بگیرد.

محمود حاج‌زمان: در ارتفاعات صحرای آتاکامای شیلی، آنتن رادیویی 12 متری فوق دقیق عکس زیر تازه به خانه جدید خود رسیده است. آرایه بزرگ میلی‌متری/زیر میلی‌متری آتاکاما یا به اختصار آلما (ALMA)، بزرگ‌ترین پروژه اخترشناسی روی زمین است. اگرچه این تلسکوپ ترکیبی شبکه‌ای از ماه مارس 2012 / اسفند 1391 آغاز به کار کرده، اما تنها با رسیدن و نصب آخرین آنتن خود است که می‌تواند با نهایت دقت ممکن کار کند؛ دقتی که برای کاوش محوترین و ضعیف‌ترین نور منتشر شده توسط اجرام دوردست کیهان ضروری است.

آلما

66 آنتن رادیویی آلما که در کنار هم به عنوان یک تلسکوپ واحد کار می‌کنند، توسط رصدخانه‌هایی از سراسر جهان سا9خته‌ شده‌اند. ژاپن 16، آمریکای شمالی 25، و اروپا (با رسیدن آخرین آنتن) 25 آنتن این مجموعه را فراهم کرده‌اند. آرایه این آنتن‌ها در مسافتی به طول 16 کیلومتر گسترده شده و در فلات چانجانتور شیلی، در ارتفاع بیش از 4800 متری سطح دریا قرار دارد. اکنون و گذشت بیش از 6 ماه از افتتاح این رصدخانه، این مجموعه تکمیل شده و آماده است تا با حداکثر توان فوق علمی خود کار کند.

آلما


منبع :khabaronline.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید