تبلیغات
دانشمندان آمریکایی کنفرانس ناسا را بایکوت کردند!
ارسال در: 1392/07/16-12:53
گروهی از دانشمندان آمریکایی در اعتراض به ممنوعیت حضور محققان چینی در کنفرانس ناسا، حضور در این کنفرانس را بایکوت کردند.

گروهی از دانشمندان آمریکایی در اعتراض به ممنوعیت حضور محققان چینی در کنفرانس ناسا، حضور در این کنفرانس را بایکوت کردند.

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مرکز تحقیقات فضایی Ames ناسا در کالیفرنیا ماه نوامبر (آبان ماه) میزبان شماری از محققان آمریکایی و تیم‌های بین‌المللی حاضر در برنامه تلسکوپ فضایی کپلر خواهد بود.

اما بر اساس تصمیم ناسا، محققان چینی از جمله افراد شاغل در دانشگاه ها و موسسات علمی آمریکا اجازه حضور در این کنفرانس را ندارند.

ناسا علت عدم پذیرش محققان چینی را بدلیل قانونی تصویب شده در مارس 2011 عنوان می کند که بر اساس آن، استفاده از بودجه دولت برای میزبانی از اتباع چین در مراکز ناسا را ممنوع اعلام می‌کند.

اما نحوه برخورد ناسا با محققان چینی با اعتراض گسترده دانشمندان آمریکایی مواجه شده است.

چهره های شناخته شده در حوزه تحقیقات سیارات بیگانه از جمله «دبرا فیشر» سرپرست تیم تحقیقاتی دانشگاه ییل و پروفسور «جف مارسی» از اساتید نجوم دانشگاه کالیفرنیا، برکلی و یکی از نامزدهای احتمالی دریافت جایزه نوبل فیزیک در حوزه کشف سیارات بیگانه،‌حضور در کنفرانس ناسا را بایکوت کرده‌اند.

«کریس لینتوت» از اخترشناسان دانشگاه آکسفورد که از شنیدن این خبر شوکه شده است، تأکید می کند: تیم مأموریت کپلر باید این کنفرانس را به مکان دیگری منتقل کند و امیدوارم تا انجام این اقدام، همه محققان حضور در کنفرانس ناسا را بایکوت کنند.

منبع :isna.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید