تبلیغات
مأموریت سفینه «گایا» به تعویق افتاد
ارسال در: 1392/08/06-11:15
مأموریت سامانه Gaia (گایا) با هدف ترسیم یک میلیارد ستاره موجود در کهکشان راه شیری به مدت دو ماه توسط آژانس فضایی اروپا به تعویق افتاد.

مأموریت سامانه Gaia (گایا) با هدف ترسیم یک میلیارد ستاره موجود در کهکشان راه شیری به مدت دو ماه توسط آژانس فضایی اروپا به تعویق افتاد.

فرستنده‌های باند ایکس مورد استفاده در دیگر ماهواره‌ها ناکام مانده‌اند، بنابراین، آژانس فضایی اروپا تصمیم به جایگزینی این ماژول‌ها پیش از پرتاب گایا گرفته است.

گفته می‌شود، تاریخ احتمالی پرتاب این سامانه اواخر دسامبر سال جاری میلادی خواهد بود.

ماموریت گایا نقشه‌برداری از موقعیت و سرعت یک میلیارد ستاره موجود در کهکشان راه شیری با هدف حمایت از مطالعات کنونی در خصوص دینامیک کهکشانی است.

ابزار اصلی برای این نقشه‌برداری یک دوربین یک گیگاپیکسلی گزارش شده که پیچیده‌ترین دوربین اعزامی به فضا تا به امروز به شمار می‌آید.

ماهواره گایا حدود 1.5 میلیون کیلومتر دورتر از زمین مدارگردی خواهد کرد.

گایا نقشه‌ای سه بعدی از کهکشان راه شیری تهیه خواهد کرد که در آن اکثر ستارگان حاضر در این کهکشان وجود نخواهند داشت، زیرا راه شیری دارای 400 میلیارد ستاره است.

با این حال، نقشه به دست آمده ناحیه کهکشانی را با دقت قابل‌توجهی پوشش و اطلاعات مورد نیاز را در خصوص نواحی دوردست‌تر و مملو از غبار ارائه خواهد داد.

انتظار می‌رود گایا صدها هزار سیارک و دنباله‌دار را در منظومه شمسی شناسایی کند و گفته می‌شود، این سامانه حدود هفت هزار سیاره فراخورشیدی، 20 هزار ابرنواختر و صدها هزار کوازار را رصد می‌کند.

تحلیل یک میلیون گیگابایتی داده‌های سیستم مزبور مدت طولانی پس از ماموریت پنج ساله‌ آن ادامه خواهد یافت.

منبع :isna.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید