تبلیغات
نخستین عملیات نیرودهی به «اوریون» توسط ناسا
ارسال در: 1392/08/08-12:29
ناسا هفته گذشته کپسول فضاپیمای اوریون را برای نخستین بار نیرودهی کرد.

ناسا هفته گذشته کپسول فضاپیمای اوریون را برای نخستین بار نیرودهی کرد.

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به گفته مقامات این آژانس فضایی، آزمایش سیستم‌های فضاپیمای مزبور که در مرکز فضایی کندی در فلوریدا انجام شد، موفقیت بزرگی در آماده‌سازی این سامانه برای نخستین پرواز آزمایشی بدون سرنشین آن در پاییز سال آینده به شمار می‌آید.

نیرودهی اوریون اوج تلاش‌های یک ساله در زمینه مونتاژ و آزمایش اولین فضاپیمای سرنشین‌دار اعماق فضای ناسا توصیف می‌شود که تاکنون 66 هزار قطعه آن نصب شده است.

آزمایش هفته گذشته به نوعی آزمایش سیستم توزیع داده و نیروی جدیدی است تا اوریون بتواند از توانایی‌های خود نهایت استفاده را ببرد.

ناسا مدعی است فرایند نیرودهی و استفاده از دستگاه‌های الکتریکی و خودکار مطابق انتظارات انجام شد.

آزمایش واقعی این دستگاه‌ها سال آینده انجام خواهد شد، یعنی زمانی که اوریون تکمیل‌شده بر فراز موشک سنگین Delta IV برای اجرای ماموریت بدون‌سرنشین EFT-1 پرتاب خواهد شد.

در طول ماموریت مزبور، اوریون به مداری پرتاب خواهد شد که پنج هزار و 800 کیلومتر از زمین فاصله دارد.

زمانی که اوریون به خانه بازمی‌گردد، با همان سرعت و به عنوان یک ماموریت بازگشت در اعماق فضا حرکت خواهد کرد.

این سامانه با سرعت 72 هزار کیلومتر در ساعت به جو برخورد کرده و در آن‌جا دمای دو هزار و 200 درجه‌ای را متحمل می ‌شود؛ شرایطی که از زمان ماموریت‌های آپولو یک فضاپیمای سرنشین‌دار تجربه نکرده است.

گفته می‌شود، نخستین سفر اوریون به یک سیارک و از آنجا به مریخ است اما تاکنون هیچ وسیله‌نقلیه دیگری این عمل را انجام نداده و ماموریت EFT-1 نیز نخستین گام در این فرایند است.

منبع :isna.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید