تبلیغات
جایزه ترویج علم ایران به دو پیشکسوت ترویج نجوم و فضا اهدا شد
ارسال در: 1392/08/11-10:52
احمد دالکی و سیروس برزو به پاس کوشش های چشمگیر و دیرپا در زمینه گسترش نجوم آماتوری و علوم فضا در کشور موفق به کسب چهاردهمین جایزه ترویج علم ایران شدند.

احمد دالکی و سیروس برزو به پاس کوشش های چشمگیر و دیرپا در زمینه گسترش نجوم آماتوری و علوم فضا در کشور موفق به کسب چهاردهمین جایزه ترویج علم ایران شدند.

مراسم اعطای چهاردهمین جایزه دوره ترویج علم ایران عصر پنجشنبه با حضور جمعی از چهره‌های علمی و مروجان دانش و با سخنرانی استاد یوسف ثبوتی چهره ماندگار دانش ستاره شناسی کشور و دکتر براری دبیر کمیسیون انجمن‌های علمی وزارت علوم در سالن سعدی برج میلادی تهران برگزار شد.

انجمن ترویج علم ایران به منظور قدردانی از تلاش های مروجان دانش و تشویق عموم به فعالیت و زمینه سازی برای ارتقای بینش و تفکر علمی در جامعه هر ساله جوایزی را به افراد و سازمان هایی که بهترین و موثرترین فعالیت‌ها را برای علاقه مند کردن مخاطبان ،همگانی کردن علم، گسترش اندیشه و فرهنگ علمی و کاربرد علم در هر یک از سطوح زندگی اجتماعی انجام دادند اعطا می‌کند.

مهندس احمد دالکی، سیروس برزو، انجمن طرح سرزمین، دکتر زهرا اجاق جوایز امسال انجمن ترویج علم ایران را دریافت کردند.

جایزه بهمن بیگی (جایزه ویژه معلمان مناطق محروم) هم به علی بهمدی اعطا شد.

سیروس برزو روزنامه نگار علمی و پیشگام ترویج دانش فضانوردی در کشور در اعتراض به آنچه بی توجهی مسوولان سازمان فضایی ایران به امر ترویج دانش فضایی و وضعیت نابسامان مروجان فضانوردی در ایران خواند از پذیرش این جایزه خودداری کرد.

در بیانیه هیات داوران در خصوص دلایل انتخاب برگزیدگان چهاردهمین دوره جایزه ترویج علم ایران آمده است احمد دالکی به دلیل کوشش پیگیر و مستمر در راه آموزش و گسترش نجوم آماتوری و علوم فضا زمینه سازی برای انجام فعالیت‌های علمی از سوی گروه‌های سنی مختلف، انتشار کتب علمی، عمومی و تلاش برای ایجاد مراکزی با هدف عمومی سازی علم ، سیروس برزو به دلیل کوشش چشمگیر و دیرپا در زمینه روزنامه نگاری علمی به ویژه در حوزه فضا تلاش‌های مجدانه در زمینه معرفی دانش فضا در داخل و خارج از کشور و همچنین برخورداری از حمایت‌ حرفه‌ای جمعی از روزنامه نگاران علمی کشور که ایشان را سزاوار دریافت این جایزه دانستند ، انجمن طرح سرزمین به دلیل کوشش چشمگیر در حفاظت از طبیعت، گونه‌های در حال انقراض و تنوع زیستی کشور، ارتقای سطح آگاهی‌های عمومی از طریق برپایی دوره‌های آموزشی برای گروه‌های مختلف مخاطبان و تداوم فعالیت‌ها در جلب توجه و حساسیت عمومی به مقولات زیست محیطی دکتر زهرا اجاق به دلیل کوشش پیگیر در راه پژوهش و تحقیق درباره جنبه‌های نظری تاریخی و مفهومی ترویج علم درایران از جمله در نوشته‌ها و طرح های پژوهشی گوناگون و همچنین نگارش پایان نامه دکتری با موضوع ارتباطات عمومی علم در مجله‌های علمی و عمومی ایران به دریافت چهاردهمین دوره جایزه ترویج علم ایران نایل شدند.

علی بهمدی آموزگار پر تلاش مدارس عشایری نیز به دلیل کوشش‌های پیگیر در راه آموزش در مناطق محروم، شوق انگیز کردن امر آموزش، فعالیت داوطلبانه و موثر جهت دسترس پذیر کردن آموزش برای دانش آموزان مناطق کشور و تداوم و گستردگی فعالیت‌ها موفق به دریافت جایزه معلمان مناطق محروم شد که به یادبود زنده بهمن بیگی پایه گذار آموزش عشایری در کشور نام گذاری شده است.

هیات داوران چهاردهمین دوره جایزه ترویج علم ایران همچنین به پاس کوشش‌های چشمگیر مجموعه برج میلاد تهران در ایجاد فضای اجتماعی و فرهنگی و حمایت از نهادهای علمی و فرهنگی نظیر انجمن ترویج ایران و استمرار در پیوند فعالیت‌های شهری با فعالیت‌های فرهنگی و ترویجی با اهدای لوح تقدیر به مهندس فرزاد هوشیار پارسیان مدیر عامل شرکت برج میلاد تهران از این مجموعه به عنوان حامی چهاردهمین جایزه ترویج علم ایران تقدیر کرد.

آسمان پارس انتخاب این دو استاد گرامی توسط انجمن ترویج علم را به پاس سالها تلاش بی وقفه در ترویج دانش ستاره شناسی و فضا را به ایشان و دوستداران علم در ایران تبریک و شاد باش میگوید.

منبع :isna.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید