تبلیغات
انگلیس به دنبال ساخت پایگاه فضایی
ارسال در: 1392/08/26-14:04
صنایع فضایی انگلیس با اجرای طرح ساخت پایگاه فضایی در غرب این کشور طی پنج سال آینده، از این مرکز برای برنامه توریسم فضایی و پرتاب ماهواره به مدار زمین استفاده خواهد کرد.

صنایع فضایی انگلیس با اجرای طرح ساخت پایگاه فضایی در غرب این کشور طی پنج سال آینده، از این مرکز برای برنامه توریسم فضایی و پرتاب ماهواره به مدار زمین استفاده خواهد کرد.

به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پروژه چند میلیون پوندی ساخت پایگاه فضایی انگلیس نسخه کوچکی مشابه پایگاه فضایی کیپ کاناورال در فلوریدا آمریکا است.

غرب انگلیس، ولز و اسکاتلند مناطق در نظر گرفته شده برای احداث این پایگاه فضایی عنوان شده اند؛ یک پایگاه فضایی ایمن و مطمئن باید در نزدیکی آب های آزاد احداث شود تا کمترین خطر را برای مردم ایجاد کند.

در این بین پایگاه نیروی هوایی در اسکاتلند و سایت نزدیک به یک مرکز تجاری از جمله اصلی ترین گزینه های مطرح برای ساخت پایگاه فضایی انگلیس مطرح می شوند.

برای احداث این پایگاه فضایی، انگلیس نیازمند اعمال تغییر در مقررات بدلیل خطرات احتمالی در سفرهای فضایی است.

صنایع فضایی این کشور امیدوار است که با ساخت و تکمیل این پایگاه، از این مرکز برای انجام برنامه توریسم فضایی شرکت ویرجین گالاکتیک استفاده کند.

همچنین امکان پرتاب طیف گسترده یی از ماهواره های ارتباطی و مخابراتی از دیگر کاربردهای پایگاه فضایی انگلیس عنوان می‌شود که دسترسی به فضا با هزینه‌های بسیار پایین‌تر را امکانپذیر می‌کند.

آژانس فضایی انگلیس و دو وزارتخانه این کشور در حال بررسی دقیق این پروژه هستند که گزارش نهایی تا تابستان 2014 ارائه خواهد شد؛ پیش بینی می‌شود که با تصویب نهایی طرح و تأمین به موقع بودجه، پروژه پایگاه فضایی انگلیس تا سال 2018 میلادی به بهره برداری برسد.

منبع :isna.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید