تبلیغات
کتاب ستارگان متغیر، از رصد تا تحلیل منتشر شد
ارسال در: 1392/10/30-10:53
کتاب ستارگان متغیر، از رصد تا تحلیل، حاصل تجربه‌ی عملی و تئوری گروه نخست از اعضا بخش گرفت IOTA/ME (قسمت خاورمیانه‌ای مجمع جهانی زمان‌سنجی اختفا –www.iota-me.com، info@iota-me.com) در طی بیش از یکسال در محل رصدخانه مرکز فضایی البرز و با حمایت سازمان ف
کتاب ستارگان متغیر، از رصد تا تحلیل، حاصل تجربه‌ی عملی و تئوری گروه نخست از اعضا بخش گرفت IOTA/ME (قسمت خاورمیانه‌ای مجمع جهانی زمان‌سنجی اختفا www.iota-me.com، info@iota-me.com) در طی بیش از یکسال در محل رصدخانه مرکز فضایی البرز و با حمایت سازمان فضایی ایران است. در زمان آغاز به کار این گروه، اطلاعات مدوّنی در خصوص رصد دقیق ستارگان متغیر با استفاده از CCDها در ایران وجود نداشت. دانشگاه‌هایی در ایران در خصوص متغیرها فعالیت دارند که برخی از آنها داده‌های اولیه را از رصدخانه‌های خارجی دریافت می‌کنند و یا با اشکالات زیادی برای تازه کارها حین رصد مواجه می شوند. انگیزه‌ی اصلی نگارش این کتاب، انتقال بخشی از تجربه‌هایی است که از انتخاب یک ستاره‌ی هدف برای رصد تا تحلیل منحنی نوری یک متغیر توسط نویسندگان کسب شده است.
این کتاب می‌تواند برای دانشجویانی که تمایل دارند در زمینه متغیرها فعالیت کنند و یا منجمان آماتور علم‌گرا مفید باشد. امیدواریم به‌زودی در بین منجمان آماتور خرید و استفادهازCCD ها بیشتر از برخی اقلام دیگر مورد توجه قرار گرفته و به رشد نجوم از جنبه‌ی علمی و لذت بخش آن کمک کنند.
در این کتاب سعی شده است نرم‌افزارهای کاربردی مانند MaximDL، Iris، Period 4، BinaryMeaker و Phoebe آموزش داده شود. همچنین جدول نسبتاريال مفصلی از کلیه ستارگان متغیر جمع‌آوری و در معرض دید قرار گرفته است. مطمناً در ویرایش‌های بعدی کتاب موارد دیگری پررنگ‌تر پرداخته خواهد شد.
 
ویراستاران علمی: آتیلا پرو، امیر حسن‌زاده
نویسندگان: ستاره استاد‌نژاد، امیر حسن‌زاده، آتیلا پرو، معصومه دلبند، مریم نعمتی، فریدا فارسیان، سمیه ذهبی، افشان کرباسی
ویرایش ادبی: سمیرا متانت
طرح جلد: محمد حسین خلیلی
منبع :iota-me.com
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید