تبلیغات
ماهیت قمر سیب‌زمینی شکل مریخ چیست؟
ارسال در: 1392/11/06-11:00
نتایج مطالعات جدید نشان می‌دهد، قمر فوبوس به احتمال زیاد یک سیارک گرفتار در گرانش سیاره سرخ است.

نتایج مطالعات جدید نشان می‌دهد، قمر فوبوس به احتمال زیاد یک سیارک گرفتار در گرانش سیاره سرخ است.

 منشأ دو قمر کوچک مریخ به نام‌های فوبوس و دیموس که در سال 1877 کشف شدند همچنان اسرارآمیز باقی مانده است.فوبوس از چگالی پایین برخوردار است که می‌تواند به معنای وجود فضای داخلی متخلخل درون آن باشد. قمر فوبوس با شعاع 11.27 کیلومتر در مدار نزدیک به سیاره میزبان در حال چرخش است و فاصله مداری آن با مریخ بقدری نزدیک است که دو بار در طول روز در آسمان سیاره سرخ طلوع می‌کند.

گروهی از اخترشناسان بین‌المللی اقدام به مدلسازی نور فرابنفش منعکس شده از سطح فوبوس کرده و آن را با سیارک 624Hektor‌ و شهاب‌سنگ کشف شده در دریاچه تاگیش کانادا مقایسه کردند.

این نتایج با بررسی داده‌های تهیه شده توسط فضاپیمای روزتا و فضاپیمای USSR Phobos2 از سیارک 624Hektor‌ بدست آمده است.

محققان با طراحی مدل‌های جدید دریافته‌اند که سطح دو قمر فوبوس و دیموس و مدار آنها دارای منشأ متفاوتی هستند و به احتمال زیاد فوبوس یک سیارک گرفتار در گرانش مریخ است.

«مائوریتسیو پاجولا» از محققان دانشگاه پادوا در ایتالیا تأکید می‌کند: نتایج بدست آمده در این مطالعه از وجود شباهت بین قمر فوبوس و سیارک‌های نوع D حمایت می‌کند؛ هر دو قمر فوبوس و دیموس دارای مشابهت‌هایی با سیارک‌های کمربند سیارکی دارند که مابین مریخ و مشتری در حال چرخش هستند.

«پاجولا» خاطر نشان کزد: سطح فوبوس منشأ متفاوتی را نسبت به مدار و بخش داخلی نشان می‌دهد.

نتایج این مطالعه در مجله Astrophysical منتشر شده است.

منبع :isna.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید