تبلیغات
پیش بینی کشف هوش فرازمینی طی 25 سال آینده
ارسال در: 1392/11/23-15:22
موسسه جستجو برای هوش فرازمینی (SETI) در کنفرانس علمی ناسا از احتمال کشف موجودات بیگانه ظرف 25 سال آینده خبر داد.

موسسه جستجو برای هوش فرازمینی (SETI) در کنفرانس علمی ناسا از احتمال کشف موجودات بیگانه ظرف 25 سال آینده خبر داد.

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، جستجو برای کشف سیگنال‌های بیگانه از سال 1960 آغاز شد و «فرانک دریک» یکی از پیشگامان ستاره‌شناسی با استفاده از آنتن 26 متری وست ویرجینیا (West Virginia) اقدام به بررسی و اسکن دو ستاره شبه خورشید کرد.

«ست شوستاک» از محققان موسسه SETI تأکید می‌کند: کلید موفقیت در یافتن نشانه‌هایی از هوش فرازمینی، اسکن آسمان و جستجو برای یافتن سیگنال‌های الکترومغناطیسی تولید شده توسط این موجودات است.

«شوستاک» در سمپوزیوم مفاهیم پیشرفته نوآورانه ناسا (NIAC) در دانشگاه استنفورد خاطر نشان کرد: به جای بررسی هزاران سیستم ستاره‌ای، باید ظرف 24 سال آینده تنها یک میلیون سیستم ستاره‌یی را مورد بررسی قرار دهیم و در این تعداد نسبتا محدود، یافتن سرنخ‌هایی از هوش فرازمینی بسیار آسان‌تر خواهد بود.

شکارچیان حیات فرازمینی مدعی شده‌اند که از هر پنج ستاره یک ستاره دارای سیاره‌یی با قابلیت میزبانی از حیات فرازمینی است؛ این بدان معناست که تنها در کهکشان راه‌شیری ده‌ها میلیارد سیاره شبه زمین وجود دارد اما استمرار برنامه جستجو برای کشف سیگنال‌های بیگانه در برنامه SETI طی 24 سال آینده نیازمند تأمین بودجه نسبتا بالای این طرح است.

به گفته «شوستاک»، جستجو برای یافتن حیات فرازمینی توسط سه گروه از محققان پیگیری می‌شود؛ گروه نخست محققانی هستند که به دنبال یافتن تمدن‌های فرازمینی و هوشمند هستند، گروه دوم محققانی هستند که سیستم منظومه شمسی از جمله سیاره مریخ و قمر «اروپا» سیاره مشتری را برای یافتن ارگانیسم‌های کوچک مورد بررسی قرار می‌دهند.

گروه سوم نیز تحقیقات خود را بر روی حیات میکروبی در سیارات فراخورشیدی نزدیک با استفاده از ابزار علمی آینده مانند تلسکوپ فضایی 8.8 میلیارد دلاری «جیمز وب» ناسا متمرکز کرده‌اند.

محققان تأکید می‌کنند، شانس موفقیت هر کدام از این سه گروه طی 20 سال آینده برای یافتن نشانه‌هایی از حیات فرازمینی بسیار بالا خواهد بود.

منبع :isna.ir
نظرات ارسالی:
 
آسمان
1392/11/28   10:31:00 AM
خیلی عالیه زندگی تو سیاره ای به جز زمین. زمین که دیگه بوی زندگی نمیده

مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید