تبلیغات
جایزه‌ای به اندازه دهانه برخوردی مریخ برای نامهای پیشنهادی منتخب
ارسال در: 1392/12/12-11:24
شرکتی در کلرادو، فرصت لازم برای نامگذاری یکی از 500 هزار دهانه برخوردی بی‌نام مریخ را به همه داده است.

شرکتی در کلرادو، فرصت لازم برای نامگذاری یکی از 500 هزار دهانه برخوردی بی‌نام مریخ را به همه داده است.

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این فرصت بخشی از یک پروژه نقشه‌برداری است که توسط یک شرکت پشتیبانی‌کننده فضا به نام Uwingu ارائه شده است. نامگذاری کوچک‌ترین دهانه‌های برخوردی مستلزم پرداخت پنج دلار امریکا است و این میزان با اندازه دهانه برخورد افزایش می‌یابد.

چنانچه تمامی دهانه‌های برخوردی در مریخ نامگذاری شوند، شرکت امریکایی 10 میلیون دلار جمع‌آوری خواهد کرد و این موضوع به این شرکت امکان استفاده از بودجه حاصل برای تفحص‌های فضایی، تحقیقاتی و تحصیلی را می‌دهد.

شرکت Uwingu امیدوار است اسامی لازم برای دیگر ویژگی‌های مریخ، را پس از نامگذاری تمامی دهانه‌های این سیاره تا پایان سال 2014 ارائه دهد. اسامی دهانه‌ها می‌توانند نام اشخاص (زنده یا مرده)، حیوان‌های خانگی، اسامی مکان‌های زمینی یا فضایی، تیم‌های ورزشی، گروه‌های موسیقی، کشورها یا شخصیت‌های تخیلی باشد.

برای هر دهانه برخوردی که نامگذاری می‌شود، یک گواهی‌ الکترونیکی با نام، تاریخ و جزئیات آن صادر می‌شود.

اسامی ارائه‌شده غیررسمی خواهند بود و هیچ برنامه‌ای برای تایید آن‌ها توسط اتحادیه بین‌المللی نجوم وجود ندارد.

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید