تبلیغات
ماموریت دراگون «CRS-3» بار دیگر به تعویق افتاد
ارسال در: 1393/01/14-08:12
پرتاب فضاپیمای دراگون CRS-3 متعلق به شرکت «اسپیس‌ ایکس»، به ایستگاه بین‌المللی فضایی بار دیگر به تعویق افتاد.

پرتاب فضاپیمای دراگون CRS-3 متعلق به شرکت «اسپیس‌ ایکس»، به ایستگاه بین‌المللی فضایی بار دیگر به تعویق افتاد.

، روز جمعه، 28 مارس (هشتم فروردین) ناسا تایید کرد پرتاب این کشتی باری بدون‌سرنشین به دلیل ناکامی رادار رهگیری به تعویق افتاده و این بدین معناست که این پرتاب نمی‌توانست ملزومات ایمنی عمومی حداقل را برآورده کند.

ناسا در بیانیه‌ای اعلام کرد تعویق پرتاب CRS-3 به دلیل نارسایی در فضاپیما یا سیستم پرتاب نبود بلکه به دلیل بروز عیب در رادار رهگیری در تاریخ 24 مارس(چهارم فروردین) رخ داده است. بر اساس ابن اعلام، یک مدار کوتاه موجب گرم‌شدن بیش از اندازه واحد رادار شده و آن را غیر ‌عملیاتی کرده است.

نیروی هوایی امریکا در حال ارزیابی صدمه واردشده به رادار و چگونگی تعمیر آن است؛ با این حال، کارشناسان معتقدند تعمیر این سامانه دست کم سه هفته زمان می‌برد. مهندسان نیروی هوایی به دنبال شیوه‌هایی برای سرعت‌بخشی به فرآیند ترمیم رادار هستند.

این دومین تعویق پرتاب سامانه مزبور است؛ قرار بود این فضاپیما در تاریخ 16 مارس (25 اسفند 92) به فضا پرتاب شود اما این تاریخ به دلیل وجود جسم آلوده در ماژول باری فضاپیما به عقب رانده شد. این پرتاب به دلیل نگرانی‌هایی مبنی بر این که آلاینده نفتی در فضای خلا خواهد جوشید و تجهیزات را خواهد پوشانید، برای پاکسازی آلاینده و تخلیه بار فضاپیما منحل شد.

ماموریت CRS-3 نخستین نمونه‌ای است که در آن، یک موشک بالابرنده فالکون-9 مجهز به پاهایی برای امکان‌پذیر ساختن یک فرود قدرتمند بجای سقوط در اقیانوس مورد استفاده قرار گرفته است. با این حال، در این پرواز پاها صرفا فقط برای حرکت بوده و عملیاتی نیستند.

بر اساس اعلام ناسا و شرکت اسپیس‌ ایکس، تاریخ پرتاب جدید CRS-3 هنوز معلوم نیست.

منبع :isna.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید