تبلیغات
تعویق در پرتاب فالکون 9
ارسال در: 1393/03/31-16:16
شرکت اسپیس‌ایکس پرتاب موشک فالکون 9 را به تعویق انداخت.

شرکت اسپیس‌ایکس پرتاب موشک فالکون 9 را به تعویق انداخت.

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اسپیس‌ایکس هم‌اکنون در حال ارزیابی تلاش بعدی‌اش برای پرتاب این موشک پس از ناکامی آن در روز جمعه است. قرار بود فالکون 9 از ایستگاه نیروی هوایی کیپ‌کارناوال به فضا برود.

ممکن است این پرتاب روز شنبه (سی و یکم خرداد) ساعت 5:46 بعد از ظهر به وقت محلی (21:46 به وقت گرینویچ) انجام شود و کارشناسان هواشناسی اعلام کرده‌اند به احتمال 60 درصد هوا مطلوب خواهد بود.

گفته می‌شود نگرانی‌ها در خصوص کاهش فشار در تانک‌های پیشرانش موجود در استیج فوقانی موشک مانع از اوج‌گیری این سامانه در روز جمعه شده است. حین این ماموریت مشخص نبود که مشکل ایجاد‌شده به دلیل تجهیزات موجود در موشک است یا سیستم‌های زمینی که به آن متصل هستند. این در حالی است که پرتاب فالکون 9 در ماه مه به دلیل نشت هلیم در آن به تعویق افتاده بود.

چنانچه این ماموریت روز شنبه نیز عملی نشود، به مدت یک هفته به تعویق خواهد افتاد.

پیش از آغاز تلاش برای این پرتاب، آب و هوا دغدغه اصلی بود اما همه عوامل برای عدم پرتاب فالکون 9 دست به دست هم دادند. ماموریت این سیستم ارسال شش فضاپیما به مدار پایینی زمین برای شرکت ارتباطات ماهواره‌ای ORBCOMM اعلام شده است.

اسپیس‌ایکس باید استیج نخست فالکون 9 را در فرود اقیانوسی نرم به زمین برگرداند. این شرکت همین کار را در پرتاب ماه آوریل که شامل ارسال محموله باری دراگون رباتیک به ایستگاه بین‌آلمللی فضایی بود، انجام داد. این طرح‌ها بخشی از برنامه اسپیس‌ایکس برای تولید موشکی است که به سرعت قابل استفاده دوباره باشد. الون ماسک، بنیان‌گذار این شرکت، مدعی است چنین موفقیتی می‌تواند پروازها و تفحص فضایی را دستخوش انقلاب کند.

منبع :isna.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید