تبلیغات
دهمین سالگرد حضور کاسینی در زحل
ارسال در: 1393/04/14-14:39
ناسا به تازگی دهمین سال حضور کاسینی در مدار زحل را جشن گرفت.

ناسا به تازگی دهمین سال حضور کاسینی در مدار زحل را جشن گرفت.

به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، فضاپیمای کاسینی در تاریخ 30 ژوئن سال 2004 وارد مدار زحل شد و نخستین سامانه‌ای لقب گرفت که این موفقیت را صورت داده است. از آن زمان تاکنون این سیستم کشف‌های مهمی انجام داده و دریاچه‌هایی را روی قمر تیتان و همچنین توفان‌های عظیمی را روی زحل کشف کرده است.

کاسینی به تازگی یک دهه حضور خود در مدار زحل را جشن گرفت این در حالی بود که هنگام جاگیری این فناوری در مدار سیاره مزبور در سال 2004، قرار بود ماموریتش فقط چهار سال به طور بینجامد اما ماموریت‌ آن تاکنون سه بار تمدید شده است.

ماموریت کاسینی به طور مشترک توسط ناسا، آژانس فضایی اروپا و آژانس فضایی ایتالیا اداره می‌شود. هزینه کلی این پروژه 3.26 میلیارد دلار است که 80 درصد آن توسط ایالات متحده، 15 درصد آن توسط اروپا و پنج درصد آن نیز توسط ایتالیایی‌ها تأمین شده است.

کاسینی در 18 اکتبر 1997 به فضا پرتاب شد و در طول سفر هفت‌ساله‌اش به زحل از مقابل ناهید، ماه و مشتری عبور کرد.

پس از ده سال حضور در مدار زحل، این فضاپیما صدها گیگابایت داده علمی را به زمین مخابره کرده و انتشار بیش از 3000 گزارش علمی را موجب شده است.

منبع :isna.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید