تبلیغات
ورود وویجر 1 به فضای بین‌ستاره‌ای تایید شد
ارسال در: 1393/04/23-11:30
داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط فضاپیمای وویجر 1 ناسا به دانشمندان در تایید این موضوع کمک کرده که این سامانه وارد فضای بین ستاره‌ای شده است.

داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط فضاپیمای وویجر 1 ناسا به دانشمندان در تایید این موضوع کمک کرده که این سامانه وارد فضای بین ستاره‌ای شده است.

وویجر 1 سال گذشته زمانی که این فضاپیما ظاهرا هلیوسفر را در اوت سال 2012 ترک کرد، در صدر اخبار جهان قرار گرفت. هلیوسفر حباب عظیمی از ذرات باردار و میادین مغناطیسی اطراف خورشید است.

دانشمندان هم‌اکنون ورود این فضاپیما به فضای بین ستاره‌ای را تایید کرده‌اند. فضای بین‌ستاره‌ای جایی آغاز می‌شود که هلیوسفر تمام می‌شود.

این سامانه در سپتامبر سال 1977 و دو هفته پس از پرتاب وویجر 2 روانه فضا شد. این فضاپیماها با سفر بزرگ خود به جهانیان دیدگاه‌های خوبی درباره مشتری، زحل، اورانوس، نپتون و قمرهای این سیارات ارائه داده‌اند.

وویجر 2 مانند همتای دوقلویش همچنان فعال است و هم‌اکنون مسیر متفاوتی را در منظومه شمسی در پیش گرفته است. قرار است تا چند سال دیگر این سامانه همچون وویجر 1 وارد فضای بین‌ستاره‌ای شود.

منبع :isna.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید