تبلیغات
کنجکاوی در مریخ دو ساله شد
ارسال در: 1393/05/20-17:45
کاوشگر کنجکاوی ناسا که پیشرفته‌ترین آزمایشگاه متحرک بر روی مریخ محسوب می‌شود، دومین سال حضور خود بر روی سیاره سرخ را جشن گرفت.

کاوشگر کنجکاوی ناسا که پیشرفته‌ترین آزمایشگاه متحرک بر روی مریخ محسوب می‌شود، دومین سال حضور خود بر روی سیاره سرخ را جشن گرفت.

به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این فضاپیمای بدون سرنشین در روز پنج اوت 2012 برای آغاز یک ماموریت چند ساله به منظور جستجو در مناطقی که ممکن بوده در آنها حیات وجود داشته باشد، در دهانه گیل فرود آمد.

به گفته ناسا، کنجکاوی در طول اولین سال ماموریتهایش، به هدف اصلی خود برای تعیین امکان برخورداری مریخ از شرایط محیطی مناسب برای حیات میکروبی نائل شد.

این مریخ‌نورد در دومین سال حضور خود به طی مسیر به سمت مسیرهای طولانی در تپه‌های پائین‌تر کوه شارپ پرداخته است. این مقاصد در منطقه‌ای هستند که از حدود سه کیلومتری جنوب غرب محل کنونی کنجکاوی آغاز شده است، اما یک رخنمود اشتهاآور از یک لایه پایه کوه در فاصله نزدیکتری – کمتر از 500 متر - قرار دارد.

کاوشگر کنجکاوی حاوی دو رایانه اصلی است و از زمان بروز مشکل در فوریه 2013 در رایانه سمت A، با رایانه سمت B کار می‌کند که تیم کنترلگر زمینی را مجبور به ارسال فرمان به سمت جانشین کرده است.

منبع :isna.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید