تبلیغات
خورشید جوان،زمین تازه متولد شده وسرچشمه حیات
ارسال در: 1393/06/09-00:26
در یک شب صاف و بدون حضور ماه ،بیرون شهر، به آسمان نگاه کن.کهکشان راه شیری ، با تمام جلال و شکوهش آشکار است.

در یک شب صاف و بدون حضور ماه ،بیرون شهر، به آسمان نگاه کن.کهکشان راه شیری ، با تمام جلال و شکوهش آشکار است.


فاطمه رنجبران


آرایش خورشید و سیاره ها:

در ابتدا ، خورشید وجود داشت ...

سن: 4.57 میلیارد سال

محل تولد:ناشناخته ،اما شاید در یک سحابی مشابه سحابی جبار!

پدر:یک ابر مولکولی ، که امروزه گم شده (از دست رفته است)

مادر:جاذبه جهانی

دوران بارداری:ده هزار سال

کودکی :بسیار سرکش و آشفته،موجودی کج خلق ،همراه با فوران بسیار و متوالی مواد،حادثه فوران کننده در حضور میدان مغناطیسی.

اولاد:سیاره های منظومه شمسی (سیاره های غول در عرض چند میلیون سال ، سیاره های خاکی ، به طور مثال زمین ، که در طول ده ها هزار سال ساخته شده است.)

...

در یک شب صاف و بدون حضور ماه ،بیرون شهر، به آسمان نگاه کن.کهکشان راه شیری ، با تمام جلال و شکوهش آشکار است. همه نورها وسایه ها. نور، به طور قطع ، از ستاره ها و سحابی های درخشان است.به طور مثال سحابی مشهور جبار. سایه ها ابر های میان ستاره ای هستند و یا دانه های ریز غبار (که در بیشترین حالت اندازه شان به چند صد میکرون می رسد.) هر کدام از آن ها ستاره های پس زمینه را مخفی می کنند.در حقیقت این ابرها در ابتدا حاوی گاز مولکولی شفاف بوده اند : مولکول هیدروژن یا  H2 ،که از دو اتم هیدروژن ساخته شده است.(ساده ترین عنصر و فاوان ترین در جهان) و مقدار کمی از اجتماع بیشتر مولکول ها که پایه آنها کربن است.

این مولکول ها یک سری خطوط طیفی گسیل می کنند که توسط تلسکوپ های رادیویی قابل شناسایی است.بدین دلیل است که این ابر های میان ستاره ای امروزه به عنوان ابرهای مولکولی شناخته می شوند.

با استفاده از دوربین های دوچشمی ساده می توان حالت غباری و ماده ی تاریک اطراف آن را مشاهده کرد.این مواد تاریک که در حقیقت دانه های گرد وغبار هستند،جلو و عقبشان را روشن کرده اند.(به طور مثال در سحابی سر اسب.)

اما ما با کمک امواج رادیویی که از مولکول های منتشر می شود و قابل شناسایی است (امواج با طول موج کمتر از میلی متر تا سانتی متر) می دانیم که گستره نور مرئی تنها می تواند بخش کوچکی از جرم این ابر ها را به تصویر بکشد.این ابرها در واقع بسیار گسترده تر از غبار های قابل مشاهده ای است که توسط چشم غیر مسلح و یا تلسکوپ ها ی معمولی (حساس به طول موج های قابل مشاهده توسط چشم انسان) دیده می شود.(طول موج 0.4 تا 0.7 میکرومتر)

منبع :(http://www.springer.com/astronomy/astrobiology/bo
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید