تبلیغات
چین امروز گام بعدی خود را در مسیر ماه برمی‌دارد
ارسال در: 1393/08/03-10:15
چین در این هفته مأموریت روباتیکی را به مقصد ماه به انجام می‌رساند تا برای مأموریت‌های آینده خود در برگرداندن نمونه آزمایشگاهی از سطح ماه آماده شود.

چین در این هفته مأموریت روباتیکی را به مقصد ماه به انجام می‌رساند تا برای مأموریت‌های آینده خود در برگرداندن نمونه آزمایشگاهی از سطح ماه آماده شود.

اطلاعات رسمی پیرامون این مأموریت که گویا قرار است امروز، پنجشنبه ۱ آبان / ۲۳ اکتبر به فضا پرتاب شود، بسیار اندک است. در این آزمایش قرار است فضاپیمایی روباتیک به مداری در اطراف ماه فرستاده شود، فضاپیمایی که در مسیر بازگشت خود به زمین یک سامانه‌ی بازگشتی را برای آزمایشِ شیرجه‌ی سرعت بالا در جّو زمین رها خواهد کرد و این کپسول در انتهای آزمایش به کمک چتر نجات خود را بازیابی خواهد کرد. این مأموریت که در بین چینی‌ها با نام «چانگ‌ئی۵ T1» شناخته می‌شود ۹ روز زمان خواهد برد.

برای پرتاب این فضاپیما این مأموریت سه روز (روزهای ۱، ۲ و ۳ آبان) در نظر گرفته شده است و فضاپیما باید در همین بازه‌ی زمانی، سوار بر یک ماهواره‌بر «لانگ مارچ ۳C» از مرکز «پرتاب ماهواره‌ی زیچانگ» چین به سمت ماه پرتاب شود. هدف؛ آزمایش فن‌آوری بازگشت به جّو برای مأموریت چانگ‌ئی۵ است که قرار است در سال ۲۰۱۷/۱۳۹۶ به سطح ماه برود و پس از نمونه‌برداری، نمونه‌ها را با خود به زمین برگرداند ادامه‌ی مطلب

منبع :canot.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید