تبلیغات
پرتاب آریان-۵ و قرارگیری دو ماهواره در مدار
ارسال در: 1393/09/18-00:05
دو ماهواره مخابراتی هندی و آمریکایی، در روز یکشنبه ۷ دسامبر در ساعت ۳:۴۰ بعدازظهر به وقت محلی، توسط موشک آریان-۵ از پایگاه فضایی گوانا (۱) واقع در سواحل شمالی آمریکای جنوبی که مخصوص پرتاب های اروپا می باشد به فضا پرتاب شدند.

پرتابگر آریان-۵ با هیدروژن مایع بسیار سرد و اکسیژن مایع سوخت گیری شد و درحالی به فضا پرتاب شد که ماهواره دیرک-تی وی-۱۴ (۲) و جی ست-۱۶ (۳) را در سر کلاهک خود داشت.

ابتدا موتور اصلی پرتابگر، والکین-۲ (۴)، که مجهز به سوخت هیدروژنی بود روشن شده و قدرت بسیاری به تقویت کننده های سوخت جامد پرتابگر داد.

آریان-۵ به سرعت از ابرهای متراکم گذشت و در سراسر پایگاه فضایی گوانا موج صدای مهیبی ایجاد کرد.

پرتابگر چند دقیقه پس از پرتاب، تقویت کننده های سوخت جامد را رها کرده و هسته اصلی موشک با کمک موتور اچ-ام-۷-بی (۵) به مدت ۱۶ دقیقه به راه خود ادامه داد تا دو ماهواره مسافر خود را در مدار مناسبشان قرار دهد.

ابتدا ماهواره دیرک-تی وی از پرتابگر جدا شده و پرتابگر به راه خود ادامه داد تا اینکه جی ست را در مداری پایین تر رها کرد.

پرتاب حاضر، ۶۳ امین پرتاب موفقیت آمیز پرتابگر آریان-۵ بود. آریان-۵ پرتابگری بسیار قوی است که  ماهواره مخابراتی تجاری و بزرگترین ماموریت علمی اروپاییان در فضا را به انجام رسانده است.

برای خواندن ادامه مطلب به لینک زیر مراجعه کنید:http://spacemag.ir/?p=2465
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید