تبلیغات
برترین پروژه‌های فضایی ایران تقدیر شدند
ارسال در: 1393/09/26-17:18
ساخت سیستم تنظیم دمای لباس فضانوردی و نرم‌افزار شبیه‌ساز ماهواره مخابراتی زمین‌آهنگ

در دومین جشنواره تجلیل از پژوهشگران پژوهشگاه فضایی ایران با حضور قائم مقام سازمان فضایی ایران از هفت پژوهشگر برتر، هفت پروژه برتر و هفت مستندساز علمی برتر مجموعه پژوهشگاه فضایی ایران تقدیر شد.

به گزارش سرویس پژوهشی ایسنا، از جمله پروژه‌های برتر دومین جشنواره تجلیل از پژوهشگران برتر پژوهشگاه فضایی ایران پروژه کاوشگر پژوهش، پروژه نرم‌افزار شبیه‌ساز ماهواره مخابراتی زمین‌آهنگ، پروژه ساختارهای ساندویچی لانه زنبوری، پروژه طراحی و ساخت سیستم تنظیم دمای لباس فضانورد و پروژه تدوین راهبرد ژئو بود.

کاوشگر پژوهش دومین کاوشگر حامل موجود زنده بود که در آذر ماه سال 1392 همزمان با هفته پژوهش با موفقیت پرتاب و بازیابی شد.

نرم‌افزار شبیه‌ساز ماهواره مخابراتی زمین‌آهنگ نیز جدیدترین دستاورد پژوهشی پژوهشگاه فضایی ایران است که همزمان با هفته پژوهش و فناوری امسال، در پانزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری کشور در غرفه پژوهشگاه فضایی ایران رونمایی شد.

دومین جشنواره تجلیل از پژوهشگران پژوهشگاه فضایی ایران با حضور دکتر فاضلی قائم مقام سازمان فضایی، دکتر حسن کریمی رئیس پژوهشگاه فضایی ایران، روسای پژوهشکده‌های زیرمجموعه پژوهشگاه و جمعی از مدیران، مسؤولان و پژوهشگران پژوهشگاه فضایی ایران همزمان با روز پژوهش برگزار شد.

در این جشنواره دکتر حمید فاضلی، قائم مقام سازمان فضایی ایران ضمن تبریک هفته پژوهش به پژوهشگران حوزه فضایی اظهار کرد: این توفیقی است که در کنار سازمان فضایی، پژوهشگاه فضایی ایران ایجاد شده و افتخاراتی را آفریده است که مورد توجه و تاکید حوزه علمی و مسؤولین تراز اول کشور قرار گرفته است.

قائم مقام سازمان فضایی ایران با اشاره به آمارهای مرتبط با فعالیت‌های سازمان فضایی و پژوهشگاه فضایی ایران افزود: تا کنون ما پنج پرتاب زیر مداری داشته‌ایم که سه پرتاب آن موفق و هفت پرتاب مداری که دو پرتاب آن موفق بوده است.

وی تصریح کرد: این مجموعه در 12 اقدام، پنج موفقیت را به همراه داشته و این نشان دهنده آن است که ما به توسعه فضایی وارد شده‌ایم.

فاضلی افزود: استقرار پژوهشگاه فضایی ایران به عنوان بزرگ‌ترین پژوهشگاه سامانه‌محور کشور کار بسیار بزرگی است که به راحتی به دست نیامده، اما دستاوردهای خوبی را عرضه داشته است.

فاضلی با اشاره به تلاش‌های پژوهشگران سازمان فضایی و پژوهشگاه فضایی ایران خاطرنشان کرد: ایران جزء پنج قدرت نوظهور فضایی است که این امر حاصل تلاش‌های پژوهشگران این مجموعه است.

وی در ادامه ضمن اشاره به افتخارآفرینی مجموعه پژوهشگاه فضایی ایران در سال گذشته و پرتاب موفق کاوشگر پژوهش گفت: کارنامه درخشان سازمان فضایی ایران دارای صفحات زرینی است که مقام معظم رهبری به کرات به دستاوردهای آن توجه کرده و آن را مورد تقدیر قرار داده‌اند.

دکتر حسن کریمی، رئیس پژوهشگاه فضایی دیگر سخنران این جشنواره با اشاره به اهداف برگزاری جشنواره به بحث تاثیر فناوری فضایی در حوزه اقتصاد پرداخت و گفت: ما در عصری هستیم که درآن اطلاعات قدرت محسوب می‌شود و تجهیزات فضاپایه، فراهم‌آورنده اطلاعات هستند؛ ازاین رو توسعه اقتصادی و حفظ و افزایش قدرت اقتصادی مستلزم توجه به فضا و سرمایه‌گذاری در آن است.

بر اساس این گزارش، دکتر حسین بلندی، عضو شورای عالی فضایی نیز به عنوان آخرین سخنران این مراسم ضمن تبریک هفته پژوهش پس از پرداختن به سهم ماهواره‌های سنجشی در منفعت اقتصادی گفت: جهت گیری دنیا به سمت استفاده از فضا به این دلیل است که این فناوری دارای توجیه اقتصادی است.

وی در ادامه بیان کرد: فناوری فضایی خصوصا در ماهواره‌های سنجشی سود سرشار، حدود 200 تا 300 درصد را به همراه خواهد داشت.

حسین بلندی به سخن مقام معظم رهبری در مورد تکمیل زنجیره تولید دانش تا تجاری سازی آن اشاره و تصریح کرد: در راستای این سخن اولین نکته‌ای که باید بدان توجه داشت، نقشه جامع کشور است که در بندهای مختلف آن به فناوری فضایی پرداخته شده است که نشان‌دهنده جایگاه فضا در این سند است.

عضو شورای عالی فضایی در جمع بندی نقشه جامع علمی کشور گفت: بحث فناوری فضایی باعث اقتدار ملی و موثر در امنیت ملی است.

همچنین وی خاطرنشان کرد: رشد این فناوری باعث افزایش روحیه خودباوری متخصصین و رشد صنایع داخلی از طریق سرریز دانش آن به صنایع خواهد شد.

بر اساس این گزارش، دومین جشنواره تجلیل از پژوهشگران پژوهشگاه فضایی ایران با هدف معرفی و تقدیر از پژوهشگران برتر و ارزیابی کمی و کیفی تولیدات علمی این مجموعه برگزار شد.

در این جشنواره 175 سند علمی مجموعه پژوهشگاه فضایی ایران شامل کتاب، مقاله منتشر شده در نشریات معتبر و اختراع به ثبت رسیده، در بازه زمانی مهر 1392 تا شهریور 1393، مورد ارزیابی قرار گرفت و پژوهشگران برتر، پروژه‌های برتر و مستندسازان برتر پژوهشگاه فضایی ایران معرفی شدند و مورد تقدیر قرار گرفتند.

انتهای پیام

دومین جشنواره تجلیل از پژوهشگران پژوهشگاه فضایی ایران

دومین جشنواره تجلیل از پژوهشگران پژوهشگاه فضایی ایران

منبع :ایسنا
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید