تبلیغات
ثبت نام پنجمین کارگاه بین المللی اختفا و گرفت
ارسال در: 1393/10/03-09:21
پنجمین گردهمایی سالیانه قسمت خاورمیانه‌ای مجمع جهانی زمان‌سنجی اختفا، امسال به صورت کارگاه بین‌المللی در دو کمیسیون مجزای

اطلاعیه ثبت نام پنجمین کارگاه بین المللی اختفا و گرفت

(برای منجمین نیمه حرفه‌ای)

 

جهت ثبت نام: http://iota-me.com/oe.php?content=registration

 

پنجمین گردهمایی سالیانه قسمت خاورمیانه‌ای مجمع جهانی زمان‌سنجی اختفا، امسال به صورت کارگاه بین‌المللی در دو کمیسیون مجزای "اختفا" و "گرفت" برگزار می گردد. این دوره با مشارکت مرکز آموزش نجوم ادیب اصفهان، سازمان فضایی ایران، اتحادیه بین المللی نجوم، شرکت همراز آسمان شیراز و موسسه اختفاهای نجومی خاورمیانه، از تاریخ 6 الی 8 اسفند ماه (25-27 فوریه 2015) در شهر اصفهان برگزار می گردد.

شرکت کنندگان در این گردهمایی، یکی از کمیسیون‌های تخصصی اختفا و یا گرفت را انتخاب خواهند کرد و غیر از روز نخست که برنامه به شکل عمومی برگزار می‌شود، در طی مدت ۲ روز در کمیسیون‌های تخصصی حضور خواهند داشت.

 

اطلاعات عمومی

شهر محل برگزاری: اصفهان

افتتاحیه: 6 اسفند 1393 (25 فوریه 2015) ساعت 17

پایان کارگاه: 8 اسفند 1393 (27 فوریه 2015) ساعت 17

ظرفیت پذیرش: 40 نفر

اعضاء کمیته علمی: پروفسور احمد کیاست پور، امیر حسن زاده، پاول میلی-امریکا، پروفسور پیرو بنی‌ونتی-ایتالیا، پروفسور راجر فرلت-فرانسه، پروفسور عثمان دمیرکان-ترکیه

مباحث کمیسیون اختفا: بررسی‌های فرانپتونی، انواع اختفاها، سیارک‌ها، تکنیک‌های رصدی، دنباله‌دارها

مباحث کمیسیون گرفت: ستارگان متغیر، سیارات فراخورشیدی، طیف‌سنجی، پردازش تصاویر و داده‌ها، فرآیند رصد

اعضاء کمیته اجرایی: سپیده قاضی عسگر (دبیر)، عرفان احمدی، فاطمه بقولی‌زاده، سید محمد حسین خلیلی

دبیرخانه کارگاه: اصفهان، خیابان سعادت آباد، جنب ورزشگاه امین، مرکز آموزش نجوم ادیب، تلفن: 36691800، 36683535 (031)

iotamiddleeast@yahoo.com ,info@iota-me.com

www.iota-me.com/oe.php

 

هزینه ها

حق شرکت در کارگاه برای شرکت کنندگان از ایران: 50 هزار تومان

 

هزینه های جانبی برای شرکت کنندگان از ایران:

ناهار

2 وعده

روز پنجشنبه (7 اسفند) – روز جمعه (8 اسفند)

30 هزار تومان

اقامت در خوابگاه

2 شب

چهارشنبه شب (6 اسفند) – پنجشنبه شب (7 اسفند)

50 هزار تومان

اقامت در هتل

2 شب

چهارشنبه شب (6 اسفند) – پنجشنبه شب (7 اسفند)، صبحانه رایگان

95 هزار تومان

 

توجه1: پرداخت هزینه حق شرکت در کارگاه برای تمامی شرکت کنندگان الزامی است.

توجه 2: پرداخت هزینه های جانبی فقط مختص شرکت کنندگانی است که مایل به استفاده از آن می باشند. بنابراین تهیه مواردی مانند صبحانه و شام برعهده خود شرکت کنندگان است.

توجه 3: لازم به ذکر است برگزار کنندگان، فقط به عنوان معرف شما عزیزان به خوابگاه و هتل جلفای اصفهان می‌باشد و مسئولیت اسکان بر عهده شرکت کنندگان می‌باشد.

توجه 4: ایاب و ذهاب شرکت کنندگان از محل اقامت به محل برگزاری، برعهده شرکت کنندگان است.

 

تاریخهای مهم

انتشار اطلاعیه ثبت نام و پوستر: 2 دی ماه

آغاز ثبت نام: 3 دی ماه

مهلت ارسال مقالات: 5 بهمن ماه

اعلام اسامی نهایی پذیرفته شدگان و نتیجه داوری مقالات:10 بهمن ماه

پایان ثبت نام: 11 بهمن ماه

برگزاری کارگاه: 6 الی 8 اسفند ماه

 

نکات مهم

توجه 1: به علت محدود بودن ظرفیت کارگاه، اولویت با افرادی است که زودتر ثبت نام کنند و هیچ‌گونه تعهدی برای ثبت نام افرادی که در روزهای آخر اقدام به ارسال فرم ثبت نام می‌کنند بر عهده کمیته برگزاری نیست.

توجه 2: دانشجویان فیزیک و افرادی که از طرف گروه های نجومی معرفی می شوند در اولویت پذیرش در کارگاه قرار دارند.

توجه 3: در صورت تایید هر شخص، برای واریز مبلغ و ثبت نام نهایی، نام ایشان در سایت ویژه کارگاه در قسمت شرکت کنندگا، ذکر شده و همچنین ایمیلی نیز برای ایشان ارسال می‌گردد.

توجه 4: به شرکت کنندگان در این کارگاه، گواهی حضور ارائه می‌شود و همچنین به نویسندگان مقاله، در صورت حضور در برنامه، گواهی دیگری جهت ارائه مقاله اعطا خواهد شد.

 

پرسشهای متداول

کارگاه بین‌المللی اختفا و گرفت چیست؟ در تمامی کشورهای در حال توسعه و یا توسعه یافته علمی، کارگاه‌های علمی، از برنامه های مهم آموزش جنبی علوم می‌باشد. کارگاه بین‌المللی اختفا و گرفت یک برنامه آموزشی تخصصی به صورت فشرده است که جامعه هدف آن، دانشجویان و محققین فیزیک نجوم و مخصوصاًاخترفیزیک میباشند.آیوتا خاورمیانه، همواره در طول سال برنامه‌های متنوع آموزشی مانند مدرسه تابستانی نجوم را برای عموم و اعضاء برگزار می‌نماید. شاید گردهمایی و کارگاه بین المللی رابتوان مهم‌ترین برنامه عمومی سالانه‌ی آیوتا خاورمیانه دانست که متقاضیان عضویت و فعالیت در آیوتا خاورمیانه می‌توانند با روند فعالیت‌ها در آیوتا خاورمیانه، و با آخرین اطلاعات کاربردی در زمینه مباحث کارگاه آشنا شوند.

 

منظور از نجوم نیمه حرفه‌ای چیست؟ این اصطلاحی است که در سال‌های اخیر در نجوم جهان با عناوین مختلف متداول شده است. منظور از نجوم نیمه حرفه‌ای، طیفی از منجمان است که دکتری فیزیک و نجوم ندارند و از طرفی منجم آماتور نیز نیستند. این طیف را عموماً دانشجویان فیزیک بخصوص در دوره کارشناسی ارشد می‌توان تشکیل می‌دهند. منجمین نیمه حرفه‌ای فعالیت‌ها و موضوعاتی با جنبه‌های رصدی مانند ستارگان متغیر، سیارات فراخورشیدی، طیف سنجی، بررسی فرانپتونی‌ها و غیره را دنبال می‌کنند.

 

نحوه برگزاری کارگاه به چه صورت است؟ این کارگاه بین المللی در دو زمینه‌ی اختفا و گرفت، به صورت مجزا برگزار می‌گردد، نحوه برگزاری بدین صورت است که هر شرکت کننده میتواند فقط یکی از کمیسیونها را انتخاب کند و در طی 2 روز برنامه اصلی، در کمیسیون مربوطه شرکت کند. زمانهای صبح (4 ساعت) برای آموزش توسط مدرسان برنامه‌ریزی شده است و زمانهای بعدازظهر (3 ساعت) برای ارائه مقالات و پرسش و پاسخ با حضور و مدیریت اساتید خارجی ادامه می‌یابد.لازم به ذکر است در روز نخست برنامه، سخنرانیهایی که برای هر دو کمیسیون مناسب است توسط اساتید ارائه خواهد شد.

 

چه سطح علمی برای شرکت در این دوره نیاز است؟ این کارگاه برای دانشجویان رشته فیزیک و یا محققین با تجربه زمینه اخترفیزیک در نظر گرفته شده است و به مباحث نجوم مقدماتی پرداخته نمیشود. بنابراین متقاضیان باید اطلاعات اولیه مناسبی در حوزه مورد بحث در کمیسیون انتخابی خود داشته باشند. تاکید میشود که مباحث مقدماتی نجوم در کارگاه‌ها پرداخته نمیشود و این کارگاهها برای شرکت کنندگانی که دارای اطلاعات مناسب در زمینه مباحث کمیسیونها هستند می‌تواند مفید باشد. لازم به ذکر است زبان کارگاه انگلیسی است و سخنرانیها ترجمه نخواهد شد و صرفاً در زمان پرسش و پاسخ ترجمه صورت خواهد گرفت.

 

نحوه ارسال و ارائه مقاله برای کارگاه به چه صورت است؟ مقالات در قالب سخنرانی و پوستر با نظر کمیته علمی، امکان پذیرش خواهند داشت و در صورت تایید کمیته علمی و ارائه آنها در کارگاه، گواهی ارائه مقاله از طرف برگزار کنندگان به نویسندگان شرکت کننده در برنامه صادر میشود. مقاله لازم است در زمان در نظر گرفته شده و به زبان انگلیسی ارسال شوند (مقالات فارسی مورد قبول نخواهد بود). ارائه مقاله در کمیسیون مربوطه خواهد بود و توسط اساتید و حاضران مورد بررسی و نقد علمی قرار میگیرد، فلذا مقالاتی پذیرفته خواهند شد که با موضوعات ارائه شده قرابت بالایی داشته باشند.

 

منبع :iota-me.com
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید