تبلیغات
دستگاه تنفس هوا در سیاره سرخ
ارسال در: 1393/10/15-14:24
نخستین دستگاه تنفس هوا در مریخ به فینال رقابت جهانی «فرود فناوری‌های مطلوب بر روی سیاره سرخ» رسیده است.

نخستین دستگاه تنفس هوا در مریخ به فینال رقابت جهانی «فرود فناوری‌های مطلوب بر روی سیاره سرخ» رسیده است.

به گزارش سرویس فناوری ایسنا، این ابزار «هلنا» نام گرفته و توسط دانشجویان دانشگاه وسترن استرالیا ارائه شده است.

این سیستم را می‌توان بر روی نخستین فرودگر بدون‌سرنشین شرکت مارس‌وان به فضا فرستاد تا اوایل سال 2018 بر سطح مریخ فرود آید.

هدف هلنا ارائه فناوری پشتیبانی برای انسان‌ها با استفاده از فرآیند الکترولیز برای تولید اکسیژن از آب مشتق‌شده از خاک مریخ گزارش شده است. الکترولیز، شیوه استفاده از جریان برق مستقیم برای انجام واکنش‌های شیمیایی است که طی آن‌ها هیدروژن و اکسیژن تولید می‌شود.

قطعه اصلی این سامانه، اتاقک الکترولیزی است که با مکانیسم فشاردهنده، حسگر اکسیژن و دریچه آزادسازی فشار کار می‌کند.

هلنا همچنین حامل یک «کپسول زمان» در شکل یک دی‌وی‌دی ضدتشعشع خواهد بود که مملو از پیغام‌ها و آثار هنری است. این فناوری امکان زنده‌ماندن انسان‌ها در مریخ را پیش از ورود استعمارگران مریخ در سال 2025 به این سیاره فراهم می‌کند.

دانشجویان حاضر در این پروژه همچنین به دنبال ارسال بزرگ‌ترین مجموعه هنری هستند که تاکنون به سیاره دیگری فرستاده شده است. چنین طرحی به هر شهروند زمینی امکان ملحق‌شدن به سفر مریخ و انتقال آثارش به خارج از زمین را می‌دهد.

منبع :ایسنا
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید