تبلیغات
تفاوت های آشکار شارون و پلوتو از تازه ترین یافته های New Horizons
ارسال در: 1394/04/22-14:41
از عکس های رسیده این طور برمی آید که پلوتو با قمر بزرگ خود شارون تفاوت های عمده ای دارد.

سمیرا صحرانورد

از عکس های رسیده این طور برمی آید که پلوتو با قمر بزرگ خود شارون تفاوت های عمده ای دارد. 

Pluto and Charon in Color, July 8, 2015

آخرین تصاویر New Horizons از پلوتو و قمر بزرگ آن ، چارون ، حاوی جزئیات زیادی است.تصاویر جدید ، که در چهارشنبه 8 جولای و از فاصله ی 6 میلیون کیلومتری گرفته شده اند ، نشان می دهند که پلوتو و قمر آن شارون پیکره ی بسیار متفاوتی دارند ، اگرچه در یک محور جاذبه ی یکسان گردش میکنند و 19640 کیلومتر از همدیگر فاصله دارند.

محقق اصلی New Horizons ، آلن استرن ، از موسسه ی تحقیقاتی جنوب غرب بولدر کولورادو (SwRI) بیان داشته که  این دو جرم در طول میلیاردها سال در مدار یکسان با همدیگر بودند اما کاملا تفاوت دارند.

Pluto, July 8, 2015

با قطر 1200 کیلومتری ، شارون نصف گستردگی پلوتو را دارد. مرکز جرمی hین دو در خارج سیاره های کوتوله قرار دارد بنابراین تحقیقات زیادی از دوتایی بودن سیستم پلوتو-شارون ححمایت میکنند. ( پلوتو چهار قمر دیگر هم دارد – نیکس ، هیدرا ، کربروس و استیکس که همگی آنها کوچک هستند. )

بیشتر دانشمندان بر این باورند که سیاره های کوتوله سالها پیش توسط یک برخورد عظیم بین پروتو-پلوتو و پروتو-شارون شکل گرفته اند و براساس خصوصیات و ویژگی های پلوتو و چارون کنونی اینطور برمی آید که آن دو جرم از همدیگر به طور کامل جدا شده اند.

به طور مثال پلوتو رنگ نارنجی مایل به قرمز دارد در حالی که شارون تماما خاکستری ست. تحقیقات New Horizons به این سو پیش میرود که سطح سیاره های کوتوله ترکیب پیچیده ای از روشنی و تاریکی دارد که به قلب عظیم تشبیه شده اند در صورتی که در تحقیق دیگری به نهنگ تشبیه شده بودند.

اعضای تیم ماموریت بیان داشتند ، عکسهای جدید این نکته را آشکار کرده اند که نقاط روشن دهانه های اتش فشانی هستند.

Charon, July 8, 2015

جف مور ، از اعضای گروه تحقیقاتی ناسا در مرکز موفیت فلد در کالیفرنیا ، که مسوولیت بخش زمین شناسی این تحقیق را برعهده دارد ، بیان داشته که اگر تاثیر دهانه های اتشفشانی را در شارون ببینیم میتوانیم به اطلاعات آنچه که زیر سطح مخفی شده است دست یابیم. او اضافه کرده است که دهانه ی های آتشفشانی بزرگ میتوانند مواد را از چندین کیلومتر پایین تر به بالا بیاورند و ترکیب داخلی را مشخص کنند.

در هر صورت عکسهای جدید این نکته را بیان کردند که پلوتو تنها مورد تحقیقاتی New Horizons نیست. جان اسپنسر افزوده است که شارون به عنوان جهانی نو در حال ظهور است. شخصیت و ظاهر خود او ، مشخصاتش را آشکار خواهد کرد.

در طول پرواز 14 جولای ( فردا سه شنبه 23 خرداد ماه 1394 ) ، New Horizons بر روی پلوتو از فاصله ی 12500 کیلومتری زوم خواهد کرد و اولین تصویر نزدیک را از شارون و سیارات کوتوله ثبت خواهد کرد. 


منبع :http://www.space.com/29904-pluto-charon-different-
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید