تبلیغات
کشف خوشه کهکشانی غول‌پیکر در فاصله 85 میلیارد سال نوری
ارسال در: 1394/08/18-12:49
ستاره‌شناسان موفق به کشف یک خوشه غول‌پیکر کهکشانی در بخش دورافتاده‌ای از جهان شده‌اند که نام بزرگترین ساختار کشف شده در چنین فاصله‌ای را از آن خود کرده است.

ستاره‌شناسان موفق به کشف یک خوشه غول‌پیکر کهکشانی در بخش دورافتاده‌ای از جهان شده‌اند که نام بزرگترین ساختار کشف شده در چنین فاصله‌ای را از آن خود کرده است.

به گزارش سرویس علمی ایسنا، این خوشه کهکشانی موسوم به «جسم غول‌پیکر فوق متراکم J1142+1527» در فاصله 8.5 میلیارد سال نوری قرار گرفته و توسط تلسکوپ‌های فضایی اسپیتزر و وایز (WISE) شناسایی شده است.

خوشه‌های کهکشانی، گروههایی از هزاران کهکشان محدود شده با گرانش هستند که صدها میلیارد ستاره دارند.

خوشه‌ها با گذشت زمان و با جذب اعضای جدید بزرگتر و بزرگتر می‌شوند.

پیتر آیزنهاردت، از آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا و از مولفان این تحقیق گفت: بر اساس درک ما از چگونگی رشد خوشه‌های کهکشانی از آغاز جهان، این خوشه باید یکی از پنج خوشه غول‌پیکر موجود در کل جهان باشد.

این محققان در سال‌های آتی قصد دارند با استفاده از تلسکوپ اسپیتزر به بررسی بیش از 1700 کاندید خوشه کهکشانی پرداخته و بزرگترین آن‌ها را مشاهده کنند. پس از این کار، آن‌ها می‌توانند چگونگی تکامل یافتن این کهکشان‌ها را در چنین محیطهای دوری بررسی کنند.

منبع :isna
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید