تبلیغات
تقديري ديگر از رصدگران هلال ماه ايران
ارسال در: 1384/11/10-00:00
مجله معتبر Sky&Telescope در شماره Feb 2006 خود مقاله اي به قلم  Roger W. Sinnott  به چاپ رساند كه تاييدي دوباره بر تلاش

مجله معتبر Sky&Telescope در شماره Feb 2006 خود مقاله اي به قلم  Roger W. Sinnott  به چاپ رساند كه تاييدي دوباره بر تلاش و توانمندي رصدگران هلال ماه در ايران است.

مقاله مذكور در مورد رکورد جوان ترین هلال ماه و اینکه چه هلال هایی در سال 2006 در جهان دارای اهمیت رصدی است و همچنین تحلیلی در مورد حدّ دانژون ،  تحلیلی از رصد آقای استم ( هلال صبحگاهی اکتبر 2004 ) ، دو رصد کمترین جدایی زاویه ای رویت شده در جهان  ( رصد آقاي محسن قاضي مير سعيد درتاریخ 7 سپتامبر 2002 و رصد آقایان موحد نژاد و گیاهی یزدی در تاریخ 19 اگوست 2001 ) و ... اشاره داشته و در آن از تلاشهايي كه براي رصد  هلال صبحگاهی رجب 1426 نيز ياد شده است.

مقاله چاپ شده در اين مجله را از اينجا دريافت نماييد.              صفحه يك , صفحه دو

نامه ارسالي جناب اقاي قاضي مير سعيد در خصوص اهميت چاپ اين مقاله كه به دنباله چاپ مقالات قبلي مجله اسكاي اند تلسكوپ منتشر شده است  :

سيد محسن قاضي مير سعيد رصد گر پرتجربه و پرتلاش هلال هاي ماه و دارنده ركود جهاني رويت هلال ماه نام ايران را با رويت هلال ماه رجب سال 1423 هجري قمري ( 16 شهريور 1381) به عنوان دارنده ركورد رويت هلال براي سالهاي متمادي به عنوان كشور ركورد دار رويت هلال ماه ثبت نمود. 
عکس از علیرضا بوژ مهرانی

بسم الله الرّحمن الرّحیم

 با عرض سلام دوستان و عزیزان علاقه مند به رویت هلال ماه ،

همانطور که قبلا به اطلاع اعضاء محترم گروه و علاقه مندان به رویت هلال ماه رساندم ، آقای سینات در نامه ای به اینجانب قول دادند که در شماره ماه فوریه 2006 مقاله ای در مورد رویت هلال ماه به چاپ برسانند، ایشان مثل همیشه به قول خود عمل کرده و مقاله ای را در مورد رکورد جوان ترین هلال ماه و اینکه چه هلال هایی در سال 2006 در جهان دارای اهمیت رصدی است و همچنین تحلیلی در مورد حدّ دانژون ،  تحلیلی از رصد آقای استم ( هلال صبحگاهی اکتبر 2004 ) ، دو رصد کمترین جدایی زاویه ای رویت شده در جهان  ( رصد اینجانب درتاریخ 7 سپتامبر 2002 و رصد آقایان موحد نژاد و گیاهی یزدی در تاریخ 19 اگوست 2001 ) و. .. رادرمجله Sky & Telescope به چاپ رساندند .

برای من به عنوان یک مسلمان ایرانی و یک فرد کوچک از خانواده بزرگ رویت هلال در ایران ، باعث افتخار است که سه سال پیاپی شاهد درج نام ایران عزیز در سه مقاله علمی رویت هلال ماه به تاریخ فوریه 2004- 2005 - 2006  و یک نامه به تاریخ سپتامبر 2005  در معتبر ترین مجله دنیا باشم ،  هر چند که در این مقالات از اینجانب هم یادی شده اما من معتقدم که  نام فرد اصلا مهم نیست بلکه چیزی که مهم است ثبت کردن اکثررکوردهای رویت هلال در جهان به نام رصدگران ایرانی است .

 همچنین لازم است از سه عضو گروه غیر حرفه ای رویت هلال آقایان محمد حسین الماسی ، امیر اله مانی  و کم سن ترین رصدگر گروه غیر حرفه ای اما بسیار فعال و با تجربه علی کوهپایی که نام آقایان نیز در مجله چاپ شده ، بابت همت بلندشان در رصد صبحگاهی رجب 1426 ( هر چند که آن هلال رویت نشد اما همانطور که در مقاله ذکر شده است ، ندیدن هلال هم ارزش علمی خاص خودش را دارد ) تبریک عرض نمایم.همچنین لازم است از استاد بزرگوارم جناب آقای محمد رضا صیاد پدر رویت هلال در ایران و همچنین دوستان ارجمندم اساتید محترم آقایان موحد نژاد ، بوژ مهرانی و گیاهی یزدی هم تشکر و قدردانی نمایم .

 

شاد و سر بلند باشید .

با تجدید احترام : سید محسن قاضی میر سعید

سوّم بهمن ماه 1384 

 

 

 

 

 

منبع :آسمان پارس
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید