تبلیغات
جدیدترین نمای هابل زایشگاه ستارگان در ابر ماژلانی بزرگ
ارسال در: 1385/05/25-00:00
تلسکوپ فضایی هابل در آخرین تصویر ارسالی خود زایشگاه عظیمی از ستارگان را به افتخار انجمن بین المللی نجوم برای زمینیان به نمایش کشید.
 
 
 تصویر اصلی هابل از سحابی عظیمی که تولدگاه چگالترین ستارگان ابر ماژلانی بزرگ است. 
 
 
 ابر ماژلانی بزرگ دومین قمر شناخته شده کهکشان راه شیری است که در فاصله 180000 سال نوری از ما در مداری در حدود 1.5 ملیارد سال به دور کهکشانمان می گردد. تاکنون اخترشناسان به خاطر وجود ستاره های داغ و جوان پرفروغ بر روی این کهکشان نامنظم مطالعه می کردند اما هابل این تلسکوپ اهل ناکجاآباد(!) که همیشه با گرفتن تصاویر زیبای خود باعث اکتشافات زیادی شده است این هفته با گرفتن نمای زیبائی از این ابر نامنظم باعث نمایاندن زایشگاه عظیمی از ستارگان تازه متولد شده و پرجرم به دانشمندان شد. به این ترتیب اخترشناسان دیگر فقط به خاطر ستاره های پر فروغ این منظومه به آن نمی نگرند بلکه از این پس آن را به عنوان تولدگاه عظیمی از ستارگان نیز می شناسند.                                                                                                                      
 
 

 
چهار نمای مختلف از سنگین ترین ستارگان تازه متولد شده و فروزان که توسط دوربین پیشرفته هابل عکسبرداری شده است 
 
 
کم جرم ترین ستارگان این زایشگاه سه برابر خورشید جرم دارد ولی آن چیزی که اخترشناسان را متحیر کرده این است که بیش از جرمی که دارد فعالیت های عظیم از خود نشان می دهد. تصاویری را که مشاهده می کنید با استفاده از دوربین پیشرفته هابل گرفته شده است. در پس زمینیه تصویری که هابل با وضوح بالا گرفت کهکشانهای قرمز رنگی دیده شدند که از نوع مارپیچی و بیضوی بوده و علاوه بر کمک به فاصله یابی دقیق به آن زیبایی خاصی بخشیدند. تصویر گرفته شده " تولدگاه ستارگان " نیز نامیده شد و قسمتهایی از سحابی عظیمی را در ابر ماژلانی بزرگ که جزء چگالترین قسمتهای این کهکشان نیز حساب می شد به ما نمایاند. تلسکوپ فضایی هابل بزرگترین طرح میان سازمان فضایی آمریکا و اروپا است که در سال 1369 توسط شاتل فضایی دیسکاوری در مدار خود قرار گرفت.                                                                                                  
 
 
 
 
نمایی باز از قسمتی از  تصویر اصلی هابل در ابر ماژلانی بزرگ که به تازگی مشخص شده ستارگان تازه متولد شده در آن وجود دارند.                                                      
 
 
برای اطلاعات بیشتر از چگونگی تصویربرداری از این زایشگاه عظیم و همچنین خواندن متن اصلی به لینکهای زیر مراجعه کنید 
 
انیمیشن تصاویر گرفته شده به حجم 2.5 مگابایت
http://www.spacetelescope.org/videos/320px/heic0607b.mpeg                                                                                      
 
متن اصلی این خبر به زبان اصلی 
منبع :آسمان پارس
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید