تبلیغات
نخستین کارگاه تخصصی ویژه کارگروه متغیرهای گرفتی IOTA/ME برگزار شد
ارسال در: 1391/04/25-11:05
در این کارگاه یک روزه که در روز چهارشنبه 22 تیرماه در محل سالن کنفرانس سازمان فضایی مرکز البرز در ماهدشت کرج برگزار شد اعضا کارگروه متغیرهای گرفتی IOTA/ME شرکت داشتند.

در این کارگاه یک روزه که در روز چهارشنبه 22 تیرماه در محل سالن کنفرانس سازمان فضایی مرکز البرز در ماهدشت کرج برگزار شد اعضا کارگروه متغیرهای گرفتی IOTA/ME شرکت داشتند.

کارگاه از ساعت 9:45 با سخنرانی جناب آقای پروفسور نعمت ا... ریاضی در خصوص متغیرهای چسبیده و نیمه چسبیده آغاز شد و ایشان در پایان سخنرانی 75 دقیقه ای خود به سئوالات حاضران پاسخ گفتند. در ادامه اعضا کارگروه از رصدخانه سازمان فضایی ایران که دارای یک تلسکوپ 16 اینچ با CCD SBIG 11000 CM است بازدید کردند و جناب آقای کوروش رکنی، کارشناس محترم نجوم سازمان فضایی ایران در خصوص نحوه استفاده از ابزارهای رصدی رصدخانه و نرم افزارهای مرتبط مطالب مفیدی را در مدت 45 دقیقه ارائه دادند.

پس از نماز و ناهار جناب آقای محمد نیلفروشان دانشجوی دکتری اخترفیزیک دانشگاه زنجان در خصوص نرم افزارهای پردازش تصویر پس از داده برداری به مدت 75 دقیقه به ایراد سخنرانی پرداختند.

در نوبت بعد از ظهر کارگاه، اعضا کارگروه که پس از دو ماه فعالیت و دریافت آموزش و مشاوره های لازم در خصوص فرآیند انتخاب ستاره متغیر و مقایسه و بررسی های تاریخچه ای و O-C، دو ستاره را برای ارائه انتخاب کرده بودند که به نوبت به دفاع از ستاره های انتخابی خود پرداختند. آقایان امیر حسن زاده و آتیلا پرو به عنوان کمیته داوری ضمن ارائه امتیاز به ارائه کنندگان، در خصوص انتخاب ستاره اصلی و ایرادات مشاهده شده در این مورد پرداختند و در نهایت هر تیم با ستاره متغیر مورد نظر برای فعالیت در حدود یکسال آینده خود آشنا شدند.

 

در پایان نخستین کارگاه، شرکت کنندگان ضمن امضا قرارداد همکاری، رسما به عضویت کارگروه متغیرهای گرفتی IOTA/ME پذیرفته شدند.

 

1. تیم سمیه ذهبی-افشان کرباسی (تهران): امتیاز 153 ، ستاره SW Lac

2. تیم محمد نیلفروشان-طناز اسدی شاد (کرج): امتیاز 138 ، ستاره EG Cep

3. تیم زهرا سلطانی-ریحانه فلاح کرمی (رشت): امتیاز 137 ، ستاره HV Aqr

4. تیم مریم نعمتی-فریدا فارسیان (تهران): امتیاز 156 ، ستاره EQ Tau

5. تیم معصومه دلبند-ستاره استاد نژاد (شیراز): امتیاز 169 ، ستاره V1191 Cyg

6. کاوه شیرازی (کرج): امتیاز 130 ، ستاره VW Cep

7. تیم کامبیز خالقی-یاشار بهمند (تهران): ارائه نهایی تا پایان تیرماه

8. مژده بای (گنبد کاووس): ارائه نهایی تا پایان تیرماه

9. بیتا کریمی فر (اراک): ارائه نهایی تا پایان تیرماه

 

لازم به ذکر است این کارگاه پس از برگزاری کارگاه متغیرهای گرفتی اصفهان و با حمایت سازمان فضایی ایران از میان علاقمندان (پس از تایید علمی اولیه) تشکیل شده است.

منبع :Iota-me.com
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید