تبلیغات
راز پیدایش حیات همه به چپ؛ چپ! (بخش دوم و پایانی)
ارسال در: 1391/09/17-11:16
حیات برای پیدایش، واحدهای سازنده‌ی خود را جفت و جور می‌کند.

پژوهشگران برای مطالعه‌ی بیشتر، ابتدا نمونه‌های شهاب‌سنگ‌های دریاچه‌ی تاگیش را خرد کردند، سپس آن‌ها را با حلال آب گرم مخلوط کرده و در آخر با استفاده از طیف‌نگار جرمی کروماتوگرافی مایع، مولکول‌های آن را تفکیک و شناسایی کردند. پس از این بررسی‌ها گلاوین بیان داشت: «کشف جالب توجه ما این بود که داخل نمونه‌ها، نوع چپ‌گرد آسپارتیک اسید - یکی از 20 آمینواسید استاندارد با خاصیت قطبی و اسیدی -، چهار برابر بیشتر از راست‌گرد آن بود. این آمینواسید نه‌تنها در هر یک از آنزیم‌های بدن ما استفاده شده، بلکه در ساخت آسپارتام، ماده‌ی جایگزین شکر هم به‌کار می رود؛ دیگر این‌که، همین شهاب‌سنگ تنها مقدار اندکی آمینواسید چپ‌گرد آلانین (8 درصد) - یکی دیگر از 20 آمینواسید استاندارد با خاصیت غیرقطبی - که دیگر واحد سازنده‌ی حیات است، در خود داشت. اگر این آمینواسیدها بر اثر آلودگی‌های زمینی وارد شهاب‌سنگ شده باشند، هر دو باید فراوانی بسیار زیادی از چپ‌گرد را نشان می‌دادند، چرا که چپ‌گردِ هر دوی آن‌ها، در زیست‌ِ زمین بسیار رایج است. پس معلوم می‌شود که فرایندهای «حیات» سازمان‌دهنده‌ی این آمینواسیدها نبودند، بلکه آن‌ها درون شهاب‌سنگ دریاچه‌ی تاگیش ساخته شده‌اند!». در ادامه با استفاده از تحلیل‌های ایزوتوپی سازمان یافتن آن‌ها در فضا تأیید شد.

ایزوتوپ‌ها، نسخه‌هایی از یک عنصر با تعداد متفاوتی از پروتون‌ها هستند. برای مثال کربن 13، ایزوتوپی سنگین و غیرمعمول از کربن است. از آن‌جایی که ترجیح شیمی حیات بر ایزوتوپ‌های سبک‌تر است، آمینواسیدهای غنی از کربنِ سنگین‌ 13، به احتمال قریب به یقین در فضا شکل گرفته‌ است.

دکتر جیمی السیلا از گادرد ناسا ادامه داد: «ما در شهاب‌سنگ ... ادامه‌ی مطلب

منبع :http://canot.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید