تبلیغات
در بهشت فضانوردان (بخش پایانی)
ارسال در: 1391/11/25-15:08
دو بخش گفت‌وگوی کانوت با سیروس برزو را تقدیمانتان کردیم. امروز بخش سوم و پایانی این گفت‌وگو را بخوانید.

دو بخش گفت‌وگوی کانوت با سیروس برزو را تقدیمانتان کردیم. امروز بخش سوم و پایانی این گفت‌وگو را بخوانید.

سیروس برزو، یکی از پیشکسوتان عرصه‌ی ترویج علم کشور است که تا امروز از هر موقعیتی برای معرفی علم، به ویژه فضا و فضانوردی استفاده کرده است. او روزنامه‌نگار، استاد دانشگاه و پژوهش‌گر تاریخ فضانوردی است و بیست سال گذشته را در کشور روسیه به تحقیق درباره‌ی فضانوردی و همچنین تدریس زبان فارسی پرداخته است. حافظ آهی، مستندساز و برنامه‌ساز علمی در روز علم سال ۱۳۹۱ در گفت‌وگویی با سیروس برزو به سابقه‌ی فعالیت‌های ترویجی او در علم فضانوردی ایران پرداخته است.

گفت‌وگوکننده: حافظ آهی

چه سالی به روسیه رفتید؟

سال ۱۹۹۳ بود.  در روسیه شروع به تدریس در دانشگاه کردم و مجله‌ای هم به نام مجله‌ی پیوند به زبان فارسی برای ایرانیان چاپ می‌کردم.

مجله در چه حوزه‌ای منتشر می‌شد؟

 به طور کلی مجله‌ای بود به زبان فارسی در مورد روسیه. هر چیزی که مورد نیاز ایرانیان بود. مثلاً ایرانیانی که به روسیه می‌آیند بدانند گوشت حلال از کجا تهیه کنند، نان بربری از کجا بخرند، یا نخود و لوبیا از کجا.

تیراژ این مجله چقدر بود؟

به هر حال این مجله را چاپ کردم و تدریس زبان فارسی را هم در دانشگاه شروع کردم و بعد خانواده‌ام را هم به آن‎جا بردم. طبیعی است که برای من که عشق فضانوردی داشتم، روسیه و مسکو امکان بسیار خوبی بود. من به دوستانم می‌گویم که در مجله‌ی مرزهای بیکران فضا کاملاً خالصانه عمل کردم و خدا هم مزد اخلاص من را این طور داد که به بهشت فضانوردی رفتم... ادامه‌ی گفت‌وگو


منبع: وب‌سایت کانوت
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید