تبلیغات
تعداد ثبت‌نام‌کنندگان سفر بی‌بازگشت به مریخ به بیش از 100 هزار رسید
ارسال در: 1392/05/20-14:48
پروژه «مارس وان» ناسا برای مسکونی کردن سیاره مریخ که قرار است در سال 2022 آغاز شود، تاکنون توانسته بیش از 100 هزار انسان مشتاق برای سفر بی‌بازگشت به مریخ را جذب کند.

پروژه «مارس وان» ناسا برای مسکونی کردن سیاره مریخ که قرار است در سال 2022 آغاز شود، تاکنون توانسته بیش از 100 هزار انسان مشتاق برای سفر بی‌بازگشت به مریخ را جذب کند.

به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)این افراد برای یک سفر یک طرفه به سیاره سرخ ثبت نام کرده‌اند با این امید که بقیه عمر خود را در قلمرو کشف نشده زندگی کنند.

باس لاندسدراپ، رئیس شرکت مارس وان از ثبت‌نام افراد زیادی خبر داده که در حال کار بر روی مشخصات خود برای این ماموریت هستند.

این پروژه شش میلیارد دلاری توسط رسانه‌ها و حامیان مالی تامین شده و هزینه هر درخواست برای این ماموریت بر اساس تولید ناخالص داخلی سرانه هر کشور است.

بر اساس این گزارش، یک گروه 40 نفره از فضانوردان چند قاره قرار است در سپتامبر 2022 به سمت سیاره مریخ پرواز کرده و در آوریل 2023 در آن فرود بیایند. یک گروه دیگر متشکل از چهار انسان نیز دو سال بعد در سفری بی بازگشت به این سیاره اعزام خواهند شد.

فضانوردان برای هشت سال در یک موقعیت منزوی تحت تمرینات سخت قرار خواهند گرفت.

ماموریت مسکونی سازی مریخ با خود خطرات سلامتی زیادی همراه خواهد داشت که از آن جمله احتمال ابتلا به سرطان در پی مواجهه فضانوردان با سطوح تابش خواهد بود.

از این رو تعداد روزهای قابل سکونت در مریخ 500 روز محاسبه شده است.

کریس مور، معاون مدیر سیستمهای پیشرفته اکتشافی اظهار کرد که مهندسان می‌توانند درصد مواجهه فضانوردان با تابش را با طراحی فضاپیمایی که از حفاظت بیشتر برخوردار بوده، محدود کنند اما از آنجایی که خطر سفر فضایی در کل بالا بوده، خطر تابش بزرگترین نگرانی برای آنها نخواهد بود.

منبع :isna.ir
نظرات ارسالی:
 
رامین حدیدی
1392/05/21   4:56:00 PM
سلام دوستان حرف زیاد دارم ولی اگر میشه یک سفینه بمن بدین تا سوخت کافی برای ده سال و غذا داشته باشه به انسانیت و تکاملم قسم تا میتونم از این کره خاکی و آدمهاش دور میشم طوریکه فرازمینیها هم منو پیدا نکنند

مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید