تبلیغات
دور جدید تلاش روسیه برای بازگرداندن مواد بزرگترین قمر مریخ به زمین
ارسال در: 1392/07/27-10:29
محققان روس پس از شکست دور نخست تلاش برای بازگرداندن نمونه گرد و غبار قمر فوبوس در سال 2011 میلادی، در حال برنامه‌ریزی انجام مرحله جدیدی از این مأموریت هستند.

محققان روس پس از شکست دور نخست تلاش برای بازگرداندن نمونه گرد و غبار قمر فوبوس در سال 2011 میلادی، در حال برنامه‌ریزی انجام مرحله جدیدی از این مأموریت هستند.

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پیش از این روسیه در سال 2011 میلادی در پروژه‌ای با هزینه 165 میلیون دلاری، فضاپیمای Phobos-Grunt ذا با هدف جمع‌آوری نمونه گرد و غبار این قمر به فضا پرتاب کرد که تنها دو ماه پس از پرتاب به زمین سقوط کرد.

بر اساس اعلام «لوف زلیونی» مدیر موسسه تحقیقات فضایی در آکادمی علوم روسیه، دور جدید مأموریت جمع‌آوری و انتقال مواد قمر فوبوس به عنوان بزرگترین قمر سیاره مریخ به زمین بین سال‌های 2020 و 2022 انجام خواهد شد.

این پروژه که بومرنگ (Boomerang) نامگذاری شده است، بسیار حائز اهمیت محسوب می‌شود، چراکه نمونه‌های قمر فوبوس می‌تواند به کشفیات جدید در خصوص نحوه شکل گیری منظومه شمسی کمک کند.

برخی دانشمندان معتقدند که فوبوس یک سیارک نسبتا بزرگ است که در مدار مریخ گرفتار شده و حاوی موادی از نخستین مراحل شکل گیری منظومه شمسی است.

انتهای پیام

منبع :isna.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید