تبلیغات
کنجکاوی به مقصد جدید خود رسید
ارسال در: 1393/06/23-09:41
کاوشگر کنجکاوی ناسا به مقصد جدید خود در دامنه کوه Sharp در سیاره سرخ رسیده است.

کاوشگر کنجکاوی ناسا به مقصد جدید خود در دامنه کوه Sharp در سیاره سرخ رسیده است.

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این کوه در مرکز دهانه وسیع گیل واقع شده و مقصد بلندمدت این کاوشگر اعلام شده است. بالارفتن کنجکاوی از این کوه با بررسی دامنه‌های پست‌تر آن آغاز خواهد شد و این عمل را در نقطه‌ای در نزدیکی Pahrump Hills شروع می‌کند.

اواخر سال 2013، تیم علمی کنجکاوی متوجه شد ناحیه‌ای از خاک مریخ پوشیده از صخره‌های تیز است و این که این صخره‌ها در چهار چرخ از شش چرخ کاوشگر حفره ایجاد کرده بودند. بنابراین دانشمندان تصمیم گرفتند مسیر کنجکاوی را به زمینی ملایم‌تر تغییر دهد و آن را به سمت جنوب و پابه کوه Sharp هدایت کردند.

پس از فرودآمدن در دهانه گیل در اوت سال 2012، کنجکاوی نخستین سال ماموریتش را با دستیابی به این کشف علمی انجام داد که مریخ زمانی شرایط محیطی ایده‌آل برای حیات میکروبی داشته است.

صخره‌های رسوبی حاوی گل در کف این دهانه (در ناحیه‌ای موسوم به Yellowknife Bay) شواهدی از بستر دریاچه‌ای ارائه دادند که میلیاردها سال پیش حاوی آب شیرین، عناصر کلیدی برای حیات و یک منبع شیمیایی انرژی برای میکروب‌ها بوده است.

منبع :isna.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید