تبلیغات
افق های نو به پلوتو رسید
ارسال در: 1394/04/23-17:16
سرانجام پس از طی میلیاردها کیلومتر فضا پیمای افق های نو New Horizons به پلوتو رسید.
سرانجام پس از طی میلیاردها کیلومتر فضا پیمای افق های نو New Horizons به پلوتو رسید.

فضاپیمای نیوهورایزنز امروز (سه شنبه ۲۳ تیر، ۱۴ ژوئیه) به نزدیکترین فاصله از پلوتو رسید تا پرده از رازهای دنیای یخ زده این سیاره کوتوله بردارد.

ماموریتی بلندپروازانه که بیش از نه سال پیش آغاز شد و حالا به مهمترین مرحله رسیده است.همچنان که نیوهورایزنز به پلوتو نزدیک می‌شود و یافته‌ها کم کم به زمین می‌رسند، دانش بشر از پلوتو هم کامل‌تر می‌شود، سطحی از دانش که بدون ماموریت نیوهورایزنز قابل تصور هم نبود.

تازه‌ترین یافته‌ها

بر اساس تازه‌ترین یافته‌های این فضاپیما، قطر پلوتو ۲۳۷۰ کیلومتر است، این یعنی پایانی بر سال‌ها گمانه زنی درباره اندازه دقیق این سیاره کوتوله.به این ترتیب تایید شد که پلوتو بزرگترین جرم ورای مدار نپتون و بزرگترین جرم مدار کویپر است. تا پیش از این بر اساس بعضی تخمین‌ها به نظر می‌آمد اریس – یکی دیگر از سیاره‌های کوتوله – از پلوتو بزرگتر است.


نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید