تبلیغات
گردهمایی ستارگان باستانی برای شکل‌گیری خوشه‌های ستاره‌ای
ارسال در: 1394/02/15-09:16
بر اساس تحقیقات دانشمندان کانادایی، ستارگان باستانی در آغاز جهان و صدها میلیون سال پس از انفجار بزرگ (Big Bang)، برای شکل‌دادن گروه‌هایی از ستارگان فوق‌العاده شفاف، گردهم آمدند.

بر اساس تحقیقات دانشمندان کانادایی، ستارگان باستانی در آغاز جهان و صدها میلیون سال پس از انفجار بزرگ (Big Bang)، برای شکل‌دادن گروه‌هایی از ستارگان فوق‌العاده شفاف، گردهم آمدند.

 تیمی از محققان دانشگاه وسترن انتاریوی کانادا دریافته‌اند که این گروه‌های ستاره‌ای در زمان‌های خاص، به اندازه 100 میلیون ستاره شفاف بوده‌اند.این بازه‌های زمانی شفاف احتمالا در طول شکل‌گیری ستارگان و زمانی که آن‌ها هنوز پیش‌ستاره بوده‌اند، رخ داده‌ است؛ با این حال، این ستارگان باز هم گاز و خوشه‌های ماده را به سمت خود می‌کشیدند و موجب بروز انفجارهای شفاف می‌شدند.بر اساس شبیه‌سازی محققان، خوشه‌ای متشکل از فقط 16 پیش‌ستاره می‌توانست به طور موقت سطوحی از شفافیت بین هزار و 100 میلیون برابر شفافیت خورشید را ایجاد کرده باشد.

این ستارگان اولیه بی‌نهایت شفاف بودند، با این حال جوانمرگ شدند و نخستین عناصر سنگین از جمله کربن و اکسیژن را بر جای گذاشتند که بلوک‌های سازنده حیات به شمار می‌آیند.شناسایی نور حاصل از این گروه‌های ستاره‌ای اولیه به دلیل فاصله 13 میلیارد سال نوری آن‌ها از زمین برای دانشمندان دشوار بود، اما تلسکوپ فضایی جیمز وب در آینده امکان چنین مشاهداتی را آسان‌تر خواهد کرد.

جزئیات این دستاورد علمی در مجله Monthly Notices of the Royal Astronomical Society ارائه شد.

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید