تبلیغات
ربات فضانورد ناسا صاحب پای رباتیک می‌شود
ارسال در: 1392/09/04-10:50
ناسا از تجهیز ربات فضانورد شبه انسانی Robonaut به یک جفت پای رباتیک خبر داد.

ناسا از تجهیز ربات فضانورد شبه انسانی Robonaut به یک جفت پای رباتیک خبر داد.با توجه به محدودیت‌های فیزیکی انسان در فضا، محققان بدنبال توسعه رباتها برای انجام برخی کارهای دشوار در فضا بودند.

ناسا در قالب بخشی از پروژه 50 ساله «M»‌ و با توجه به توانایی نامحدود رباتها در فضا، ربات شبه انسانی Robonaut متشکل از یک تنه و دو دست را طراحی کرد.

این ربات فضانورد برخلاف دیگر رقیب ژاپنی خود با نام ربات Kirobo قادر به صحبت کردن نیست، اما محققان در حال آموزش دادن زبان اشاره به Robonaut هستند؛ همچنین ربات فضانورد تا سال 2014 به یک جفت پای رباتیک مجهز خواهد شد.

با اتصال پاهای رباتیک فوق بلند، قد ربات فضانورد به 2.4 متر و وزن آن به 226 کیلوگرم افزایش پیدا کرده و امکان حرکت آزادانه ربات فراهم می‌شود.

آزمایش و یکپارچه‌سازی پاهای رباتیک با نیم‌تنه فعلی گام نخست اجرای این پروژه محسوب می‌شود؛ البته نگرانی‌هایی در خصوص خطر استفاده از این ربات در خارج از ایستگاه و احتمال برخورد با تجهیزات حساس ایستگاه وجود دارد.

هر قدم این ربات با پاهای فوق بلند، مسافت زیادی را طی کرده و ربات براحتی می‌تواند بین ماژول‌های مختلف ایستگاه فضایی بین المللی (ISS)‌ حرکت کند.

ربات فضانورد Robonaut از توانایی بالقوه راه رفتن بمدت یک روز کامل بر روی ماه یا حرکت بر سطح سیارات دیگر بمدت چند هفته تا چند ماه برخوردار است.

منبع :isna.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید